W Korei Północnej wprowadzono 28 oficjalnych typów fryzur do wyboru

Kategorie: 

Źródło: AP

Zachodnie media nie przestają szydzić z Korei Północnej, w której wprowadzono właśnie rozporządzenie dotyczące tego jak powinny wyglądać fryzury prawdziwych i oddanych komunistów. Według planistów Kim Dzong Una mężczyznom wystarczy 10 typów fryzur a kobietom 18.

 

Sami Koreańczycy z Północy oświadczyli, że poprzez wprowadzenie specjalnych tabel zaakceptowanych fryzur chcą dać odpór napływowi dekadenckich nastrojów i form ich manifestowania. Już w zeszłym roku państwowa telewizja koreańska wyemitowała cykl reportaży na temat tego jak zrobić fryzurę zgodną z "socjalistycznym stylem życia".

Jakkolwiek śmiesznie brzmi normowanie fryzur to warto zdać sobie sprawę z tego, że dla Koreańczyków z Północy równie irracjonalnie mogą brzmieć wieści z postępowej Europy. Równie śmiesznie wygląda przecież stwierdzanie aktem prawnym, jakiej długości może być banan i o jakiej krzywiźnie. Oprócz tego "artyści" z UE zdołali uczynić marchewkę owocem a ślimaka rybą. Przy tych absurdach ustawa w sprawie legalnych fryzur nie brzmi już tak dziwnie.

 

 

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2282134/North-Korean-fashion-women-encouraged-choose-18-officially-sanctioned-hairstyles.html

http://www.wykop.pl/ramka/231728/rozporzadzenie-o-krzywiznie-banana-jezeli-ktos-nadal-watpi-w-jego-istnienie/

http://biznes.onet.pl/cicha-wojna-lobbystow-trwa,18565,3189284,1,news-detal

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Koniu

No tak, bracia Polacy już

No tak, bracia Polacy już sobie o napletkach dyskutują, ot tak, żeby "moje" była na wierzchu. Ale wróćmy do tematu. Zdobycze socjotechniki mają przekład na narody. Co chcę przez to powiedzieć? Jezeli mamy opracowaną metodę, która pozwoli nam wywierać wpływ na sąsiada zaczniemy ją stosować. Zasada jest prosta. Działamy na jednaego człowieka, możemy zadziałac na całych narodach. Znana jest historyjka o Żydach w USA, którzy pierwszy raz wzięli do ręki gazetę. Ponoć jedne z nich powiedział, iż nie potrzebują wielkich armii, tylko tego zadrukowanego papieru. Byli już wyszkoleni do indoktrynacji tak samo jak ich Rabini. To standard wśród narodów. Powszechni spotyka się w sieci przy różnych komentażach walecznych internautów, którzy starają się przemycić spis w punktach jak oddziaływuje się na człowieka. Nawet sobie taki komentarz gdzieś zapisałem. Była tam zapisana informacja, z której wynikałi iż ten któremu brakuje już innych aragumentów niż siłowe rozwiązanie sięga po kpinę, wyśmiewanie i oczernianie. Nikt nie lubi jaks się z niego śmieją. Mój kolega od razu bije za to w twarz, mówiąc, ze nikt nie będzie się smiał z jego marynarskiej koszulki. ( kupił sobie od Rosjanina na targu, a że ma za długie rękawy to wygląda jak Filopat i Patofil :). Wniosek? Kazda akcja budzi reakcję. Skoro pod dyktando sił rządowych media mają nakaz wyśmiewoć i oczerniać naród koreański to nie dziwmy się, że Koreańczycy mówią, "jak sobie zrobimy atom to wam pokażemy jak zajdacze szczurów potrafią się odwdzieczyć". A można po dobroci. Sporwadzić jakieś owoce, wymienić siędoświadczeniami, poznać jakieś fajne Koreanki, pojechać do nich zobaczyć ich kulturę, nawiazac kontakty, wymienić się doświadczeniami w walce wręcz...a tak mamy tylko wielkie nic. Przez zachłanność Świtowego Policjanta jakim jest USA już prawie nie ma gdzie pojechać. W Afryce Głód, w Europie handel częściali ciała ( ponoć teraz mają wzięcie rogówki (!), U braci Arabów wojna w każdym państwie...ogólnie jest źle. Ale zawsze jest szansa na zmianę. Wszystko w naszych rekach.

Portret użytkownika nowy

To bardzo postępowa decyzja.

To bardzo postępowa decyzja. Świadczy ona o niezwykłej dobroci komunistycznej partii korei i jednoczesnie jest znakiem wolności obywatelskiej koreańczyków, gdyż na ich szczęście  nikt z rządzących nie wpadł na pomysł ustanowienia 28 wzorów długości penisa.

Portret użytkownika Adi.

Wcześniej tego

Wcześniej tego niedostrzegałem, bo na komputerach z których przeglądam neta był zainstalowany adblock. Chciałem wspomnieć, że macie od cholery spamu na portalu. Ja rozumiem, trzeba jakoś opłacić hosting i inne rzeczy, ale reklamy w środku artykułu i to jeszcze wyglądające jak spam meilowy to lekka przesada nie uważacie? Zróbcie coś z tym, bo aż oczy bolą.

Portret użytkownika Roni Tornado

To jakaś paranoja, ludzie tam

To jakaś paranoja, ludzie tam nawet nie mogą zdecydować jak chcą wyglądać. A ja jestem obcięta na 4cm - czyli jak to ludzie mawiają : "na chłopaka". Takiej fryzury nie ma w tabeli dla kobiet. Chrzanić stereotypy i modę ! Niech każdy strzyże się jak chce Smile

Portret użytkownika Adi.

Właśnie pieprzyć ich modę,

Właśnie pieprzyć ich modę, nigdy nie lubiłem się dostosowywać do tłumu. Ja wyglądam jak miejski neandertalczyk z długimi kudłami i nie zamierzam tego zmieniać, w Korei Płn za taki styl miałbym chyba problemy albo siedział w ciupie czy innym obozie pracy.

Portret użytkownika Koniu

  Drzazgę w cudzym oku

 
Drzazgę w cudzym oku widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz. Oto przykład:
obywatele Unii Europejskiej, nie mogą być narażeni na więcej, niż 85 decybeli za dnia, a nocą maksymalnie 65 hałasu. Zakaz produkcji żarówek o mocy 100 wat, Nie ma ślimaków bo ślimak to...ryba. Dalej można dowiedzieć się, ile powinna wynosić minimalna powierzchnia klatki dla kur, długość koryta paszowego dla jednej nioski, nachylenie podłogi czy wielkość otworu wybiegowego. Unijne przepisy regulują wysokość kafelków i odległość grzejników od ścian w szpitalach. Procedury unijnych urzędników wskazują co już przeszło do historii, iż marchew jest owocem, koźle mięso – baraniną !!! Dowimy się, że samochodom ciężarowym nie można wyprzedzać samochodów osobowych ( kombi z kratkę nie może wyprzedzić osobowego ),konieczność sporządzania aneksów do umów z instytucjami publicznymi, gdy pojawiają się rozbieżności w kosztorysach na poziomie kilku groszy (procedura potrafi trwać nawet kilka miesięcy), bezsensowne kryteria oceny – np. brak ISO za 1 punkt powoduje, że wniosek super innowacyjny nie dostaje wsparcia. No i co Ty na to? To TYLKO kropelka w morzu zakazów Unii Europejskiej.

Portret użytkownika dylek

Jestesmy niewolnikami prawa a

Jestesmy niewolnikami prawa a bysmy byli wolni !!!!!!!!!!!!!!!!!! Moim zdamiem by cos w naszym kraju sie zmienilo na lepsze to :
po pierwsze trzeba obalic zad tuska
po drugie odejsc od tej jebabej UE
po trzecie wysadzic caly sejm w powietrze
Moze w tedy cos dopiero sie ruszy w dobra strone .
kto to widzial zeby slimaka ryba nazywac a z marchewki owoc zrobic to juz wiekszych glabow to ja nie widzialem
 
 
* sory ale nie mam polskich znakow

Portret użytkownika olo

wiecie jaka jest różnica

wiecie jaka jest różnica między systemem totalitarnym a systemem demokratycznym?W systemie totalitanym nie możesz krytykować władzy ,która robi co chce,natomiast w demokracji możesz władzę krytykować,ale władza i tak robi co chce.

Strony

Skomentuj