W Korei Północnej odbyły się testy nowej rakiety balistycznej, którą wystrzelono z okrętu podwodnego

Kategorie: 

Źródło: Victor12/en.wikipedia.org/US Navy
Północnokoreańska armia przetestowała właśnie nową dla tego kraju technologię - rakietę balistyczną, którą można wystrzeliwać z okrętów podwodnych. Testy prowadzone były pod nadzorem wodza Kim Dzong Una i zakończyły się powodzeniem.

 

Korea Północna chwali się że posiada już odpowiednie technologie wojenne, które pozwolą zniszczyć potencjalnego wroga, jeśli ten będzie zagrażał jej bezpieczeństwu. Dotychczasowe testy rakiet były prowadzone na lądzie, lecz tym razem dokonano tego również na morzu.

 

Nowa rakieta balistyczna ma być straszakiem przeciwko Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej, które regularnie prowadzą manewry wojskowe tuż przy Korei Północnej. Należy dodać, że kraj już dziś może być w posiadaniu kompaktowych głowic nuklearnych.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/may/09/north-korea-announces-test-of-submarine-launched-missile

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

W czasie ciszy wyborczej,

W czasie ciszy wyborczej, czyli w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów aż do chwili zakończenia głosowania, polskie prawo nie zezwala na prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w wyborach. Publikacja jakichkolwiek komentarzy mających taki charakter, może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny. (Art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku Kodeks Wyborczy, DZ.U. 2011 Nr 421 poz. 112 z późn. zm.)   nie ma co sie oszukiwac takie mamy czasy... telewizja moze, obywatele juz nie, niestety to dalej dzieje sie, bo jednoski ktore dzialaja w szyku sa w stanie zmienic wiele a rodzinnej narodowej skale pie{ooola isc na rodzinne wesele gdzie cos zmienic...uda sie....

Skomentuj