W Kolumbii odnalazły się dwie siostry - 30 lat po wybuchu wulkanu

Kategorie: 

youtube.com
Mieszkańcy Kolumbii dobrze pamiętają o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce 13 listopada 1985 w Armero. W wyniku wybuchu wulkanu Nevado del Ruiz (dep. Tolima w Kolumbii) zginęło wówczas mnóstwo ludzi.

 

 

Wybuch był stosunkowo słaby, ale uwolnione strumienie gorących skał prowadziły do topnienia pokrywy lodowej na szczycie wulkanu i powstania błotnych lawin wulkanicznych w wąwozach na zboczach góry. 

 

Jedna z nich prawie całkowicie zniszczyła miasto Armero, które usytuowane było na równinie 2 km od ujścia wąwozu Lagunillas oraz w odległości 46 km od szczytu wulkanu. Spośród 29 tys. mieszkańców miasta zginęło ponad 20 tys. osób. 

 

30 lat po tragedii zorganizowano kampanię medialną w kolumbijskich mediach, aby poszkodowani mogli szukać utraconych krewnych podczas tragedii. I to przyniosło efekty. Poprzez analizę DNA, odnalazły się siostry Jacqueline i Laura Sanchez Santos, której prawdziwe nazwisko brzmi Suli Sanchez, poinformowało Radio Caracol.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj