W Kirgizji w trudnych warunkach pogodowych awaryjnie lądował Boeing 737 na lotnisku w Osz

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Samolot Boeing 737, latający w barwach kompanii lotniczej Aviatrafik, wykonywał rano 22 listopada lot na trasie Krasnojarsk-Osz. Z powodu trudnych warunków pogodowych maszyna lądowała awaryjnie na lotnisku w Osz, podaje dziennik Wiecziernyj Biszkek (org. Вечерний Бишкек).

 

 

Z powodu złych warunków atmosferycznych samolot próbował lądować wcześniej w Biszkeku, a później poleciał do Osz.

„Ze względu na warunki atmosferyczne, załodze udało się wylądować przy drugim podejściu. Samolot przeleciał nad pasem. W rezultacie uszkodzone zostało skrzydło i podwozie Boeinga. Na pokładzie wraz z załogą przebywało 159 ludzi” – podano w oficjalnym komunikacie.

Wiadomo, że w wyniku lądowania nikt z pasażerów nie ucierpiał poważnie. Hospitalizowano jedynie kobietę w ciąży, której udzielono pomocy psychologicznej. Stwierdzono u niej niegroźne obrażenia.

 

Temir Sariew, premier Republiki Kirgiskiej, zapowiedział nadzwyczajne posiedzenie rządu w związku z awaryjnym lądowaniem samolotu na lotnisku w Osz. Władze zapewniły osobom, biorącym udział w niefortunnym locie, wszelką możliwą pomoc. Wiadomo również, że obecnie loty i przyloty w Osz odbywają się na bieżąco bez większych zakłóceń.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj