W kilku miejscach w Rosji znowu zanotowano przypadki masowej śmierci ptaków

Kategorie: 

Jemiołuszka - źródło: dreamstime.com

Wraca temat dziwnego zachowania ptaków, przeważnie z gatunku jemiołuszek. O całej serii przypadków, w których ptaki te rozbijały się o rozmaite przeszkody terenowe informowaliśmy już późną jesienią 2012 roku. Wtedy irracjonalne zachowanie ptaków było tłumaczone sfermentowaną jarzębiną. Ptaszki po prostu jadły owoce i potem pijane rozbijały się. Tym razem mamy koniec zimy i dawno nie ma już owoców na drzewach a ptaki jak ginęły tak giną.

 

Do szczególnie dużej ilości takich zdarzeń dochodzi w rosyjskim mieście Biełogorod. Miejscowi ornitolodzy mają tam nie lada orzech do zgryzienia, ale ponieważ jakieś wyjaśnienie ocierające się o racjonalność zawsze da się zaproponować to również i tym razem padły sugestie na możliwe zatrucie czymś ptaków.

Nie wyklucza się również jakiegoś patogenu lub choroby. Wspomina się nawet o ptasiej grypie czy innym czynniku epidemiologicznego zagrożenia.

 

Jakby tego było mało w innym rejonie Rosji, w miejscowości Kanevskaya (Каневская) doszło do kilku przypadków masowej śmierci ptaków. W jednym miejscu dosłownie zasłały one swoimi ciałami jeden z chodniów. Gdy ogląda się takie filmy jak ten poniżej można uwierzyć w wymieranie gatunków z powodu działalności człowieka. Na filmie mężczyzna stwierdza, że całe stado ptaków padło i zapewne zostało rozstrzelane z broni myśliwskiej.

Widać martwe lub umierające szpaki nazywane błędnie kosami. Pojawiają się sugestie, że ptaki zostały zabite. To racjonalne wyjaśnienie dla tak nienormalnego znaleziska zwłaszcza, że wokół nich było dużo krwi a praktycznie wszystkie miały rany. Musiało to być wykonane przy wykorzystaniu jakiejś broni śrutowej. W tej okolicy znajduje się podobno wiele sadów i ich właściciele często posuwają się do takich niehumanitarnych metod zwalczania wyjadających owoce ptaków.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Luc

Strasznie denerwujące są te

Strasznie denerwujące są te wszechobecne wstawki religine czy nawet tutaj nie można mieć spokoju od tego typu pseudo ostrzeżeń poza tym widać, że te pseudo modlitwy pisał człowiek, który ma śrenie pojęcie o języku polskim - coś strasznego ludzie skończcie już i zostawcie wiare w swoich domach - nie atakujcie nas tym. To jest portal piszący o sprawach, jak zwał tak zwał, naukowych a nauka z religią nie idzie w parze - stwórzcie swoje portale i jak ktoś będzie miał ochote na komentarz religijny lub tego typu wypowiedzi to tam poprostu zaglądnie. Dajcie nam już poprostu odetchnąć od tego patosu - mamy go w życiu już za dużo.

Portret użytkownika Jantar

Jak Cie to denerwuje, to nie

Jak Cie to denerwuje, to nie czytaj tego typu komentarzy, nikt Cie do tego nie zmusza. Poza tym, Twoje przekonania również opierają się tylko i wyłącznie na wierze, tj. ewolucjonizm, kreacjonizm, ufo, objawienia, duchy, reptilianie, a nawet informacje o składzie jakiegoś artykułu spożywczego. Generalnie wszystko co wypluwasz ze swoich ust było wcześniej przyjęte przez Ciebie na zasadzie wiary. Nie każdy musiał mieć same 6-stki na świadectwie, więc nie krytykuj i nie poniżaj innych osób z tego powodu, Jak miałeś na tyle szczęścia, że dorostałeś w domu w którym miałeś odpowiednie warunki do nauki to się ciesz. A jeżeli jesteś taki doskonały, że nie możesz znieść innych ludzi, to się przeprowadź w jakieś odosobnione miejsce w którym odpoczniesz razem ze swoim nabrzmiałym ego.
Pozdrawiam

To będzie Cię kosztować wszystko - Steve Lawson
http://www.youtube.com/watch?v=PlmE8Nt6UCc

Portret użytkownika ARTUR

Z tymi ptakami jest jak z

Z tymi ptakami jest jak z kierowcami w Polsce , cała Europa jeżdzi po drogach i jeżdżą też po nich Polacy , jednak u nas ginie wiecej kierowców więc ogranicza się predkość i ginie jeszcze więcej kierowców . Nikt nie powie prawdy , że nasze drogi nie nadają się nawet na rajdy samochodowe .

Portret użytkownika Kiedy nadejdzie czas...

  Przeczytajcie

 
Przeczytajcie uważnie:
 
fragment orędzia z 17.07.2012, 16:00
Ci, którzy uważają się za ateistów niech wysłuchają Mojej obietnicy. Kocham was i nigdy nie zrezygnuję z Mojej walki o wyrwanie was ze szponów oszusta, szatana, który zaślepia was na Prawdę.
Kiedy nadejdzie czas i gdy na własne oczy zobaczycie swoje grzechy podczas Ostrzeżenia, proszę odmówcie tę modlitwę
Jezu pokaż mi Prawdę i ocal mnie od zła.
Szczerze żałuję za moje grzechy i proszę, abyś mnie teraz wziął i pokazał 
Mi światło Twojego miłosierdzia. Amen.
Jeżeli odmówicie tę modlitwę nigdy więcej nie będziecie zagubieni. Z waszych serc zostanie zdjęty ciężar i pozostaniecie w prawdziwym pokoju.
Przypomnijcie sobie te słowa, gdy ten dzień nadejdzie.
Nie opuszczę was. Będę was trzymać i odczujecie Moją miłość przepływającą przez wasze ciało i wtedy otrzymacie dowód, za którym tęskniliście.

Portret użytkownika devoratus

Z drugiej strony, w naszym

Z drugiej strony, w naszym kraju przecież ponad 90% osób modli się do Boga, tylko na podstawie głosów, jakie usłyszeli w swoich głowach pewni ludzie 2000 lat temu...
 
Biblia jest również taką publikacją - bo chyba nikt nie wierzy, że Bóg napisał ją własnoręcznie...

 

 

Skomentuj