W Kenii zaobserwowano ekstremalnie rzadkie białe żyrafy

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Strażnicy w jednym z parków narodowych w Kenii zdołali sfotografować dwie bardzo rzadkie białe żyrafy. Zwierzęta przeszły przez terytorium rezerwatu na północnym wschodzie kraju. 

 

Żyrafy mają niezwykły kolor umaszczenia w wyniku mutacji genetycznej. U zwierząt obserwuje się to jako choroba zwana leucyzmem. Prowadzi ona do albinizmu. 

W tym przypadku zjawisko to doprowadziło jedynie do częściowej utraty pigmentacji skóry. Niezwykły jest fakt, że spotkano aż dwie takie białe żyrafy jednocześnie, ale były to prawdopodobnie matka i dziecko, dlatego prawdopodobne było przekazanie specyficznej mutacji genetycznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Nocturnus

Żyrafa, od czasu d czasu,

Żyrafa, od czasu d czasu, powinna być "ekstremanie" biała. Smile Albinos. Pewnie oko czerwonawe i kłopoty z widzeniem... Znam pośrednio gościa albinosa. Nosi okulary ze szkłami jak denka od butelek jabłcoka. Oko z czerwonym refleksem... Włos bielszy od bieli.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj