W Kenii odkryto ogromne zasoby wody

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com

W słynącym z niszczących susz regionie Turkana na północy Kenii odkryto ogromne zasoby wody pitnej znajdującej się pod powierzchnią ziemi. Ilość zasobów wody szacowane są na 250 trylionów metrów sześciennych.

 

Odkrycie jest jak zbawienie dla Kenii, ponieważ zapewnia wodę na ponad 70 lat istnienia 40 milionowego narodu. Wodę odkryto dzięki technologią kosmicznym a konkretnie wykorzystano zdjęcia satelitarne i radarowe. Dzięki skutecznej obróbce danych ustalono występowanie dwóch pól wodonośnych w Turkana i Lotikipi. Poprzednio odnaleziono spore zasoby wody w innym pustynnym kraju afrykańskim, Namibii.

Kenijskie władze planują teraz wykonanie kilku odwiertów, a według zapowiedzi pierwsza woda z nowo odkrytych zasobów popłynie w ciągu miesiąca. Priorytetem jest dostarczenie wody autochtonom, którzy od zawsze borykali się z jej niedoborem. Rozważane jest też stworzenie systemu irygacji i uruchomienie rolnictwa w regionie, który walczył z suszami. Według UNESCO aż 17 milionów z 41 milionów obywateli Kenii cierpi na niedobory wody pitnej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika b@ron

...coś mi się wydaje że

...coś mi się wydaje że wywiercą kilka odwiertów ale okaże się że są za płytkie i kenia nie ma takich technologi by wiercić głebiej...no ale "na szczęście" ameryka ma i przyjdzie spragnionym Kenijczykom z pomocą humanitarną ...dowiercą się do wody ,wydobędą i chętnie im sprzedadzą ten cenny surowiec

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj