W Kenii kłusownicy zabili najrzadsze białe żyrafy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kłusownicy w Kenii zabili parę niezwykle rzadkich białych żyraf, które żyły na chronionym obszarze kraju. 

 

Niezwykłe białe żyrafy to cud natury. Stworzenia te mają takie dziwne umaszczenie ze względu na anomalię w pigmentacji skóry z powodu stanu zwanego leucyzmem. Te białe żyrafy, pojawiły się w nagłówkach światowych mediów w 2017 roku, kiedy zostały odkryte, a następnie sfilmowane. Odkrycie zostało szczególnie zauważone, ponieważ był to pierwszy raz gdy białe żyrafy zostały sfilmowane na wolności.

 

Niestety, niesamowita historia wyjątkowych zwierząt przybrała tragiczny obrót, gdy okazało się, że kłusownicy wkroczyli do niechronionego rezerwatu i zabili młodego białego samca i jego matkę o takim samym umaszczeniu. Przyczyna tego bezsensownego aktu brutalności pozostaje niejasna. 

 

Wiadomo, że obecnie w rezerwacie wciąż mieszka jeszcze jedna taka biała żyrafa, a zwierzę to jest uważane za jedyne znane stworzenie tego rodzaju pozostające na świecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Cizia z Alabamy

Mam 30 lat. Gdy czytam takie

Mam 30 lat. Gdy czytam takie artykuły, pragnę zabijać to kurestwo nic nie warte-klusownikow. Nikomu nie przeszkadzające żyrafy zostały zabite przez bogatych cweli...moim marzeniem jest polować na tych jebancow. Robić streamy i zarabiać na tłuczeniu tego nikomu niepotrzebnego tfuuuu!! Skurwysyństwa. Człowiek.. największy skurwiel tfu! Oby naturą wyrównała rachunki! Niech zdychają w niewyobrażalnych cierpieniach. Boże... ukaż ich!!

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Zenek ;)

ALBINOSI w Afryce uważani są

ALBINOSI w Afryce uważani są za NAJLEPSZE ANTIDOTUM na DEMONY....

widać afrykanie szykuje się na istny POMÓR od żydowskiej broni biologicznej COVID-19.... bo takich albinosów ostanio zbili prawie 5

 

albo to na rynek WADOWICKO-ŻULIBURSKI ... 

wszak POGROM od maryjkowych GUDSEŁ się coraz bardziej ROZKRĘCA za sprawą też  tzw od"CZYNNIKÓW"

 

 

Portret użytkownika Anulka

Jak mam uratować te żyrafy?

Jak mam uratować te żyrafy? Mieszkam w Polsce nie mam możliwości stąd się ruszyć, a chcę pomóc...... tylko, że to mity. Nic nie mogę zrobić by je uchronić od śmierci. I to brutalne fakty i tak ktoś je upolje... mam nadzieję, że jednak może nie,,,,co możemy zrobić? To jest pytanie.

Skomentuj