W Kazachstanie pojawił się niezwykły lodowy wulkan

Kategorie: 

Źródło: Ruptly (Youtube)

W regionie Ałmaty w Kazachstanie, powstał oszałamiający lodowy wulkan. Zamarznięta konstrukcja, powstała z podziemnego źródła, które tryskało wodą, zamrażając ją po uwolnieniu. Formacja, mierzy obecnie 13 metrów wysokości.

Lodowy wulkan, znajduje się między wioskami Kegan i Shrganak, położonymi około czterech godzin drogi od stolicy Kazachstanu. Chociaż nie jest to pierwszy przypadek powstania lodowego wulkanu w tym regionie, miejscowi twierdzą, że ten konkretny twór natury, jest dość niezwykły. Ciągły strumień wody, cieknący z lodowego wulkanu, utworzył w pobliżu podstawy małe lodowisko.

 

Tego typu wulkany zwykle powstają na skraju szelfu lodowego, gdzie wysoki ruch fal pomaga w jego powstawaniu. Warunki panujące na tym obszarze muszą być jednak dość szczególne, aby doszło do powstania lodowego wulkanu. Temperatura musi być odpowiednio niska, a fale powinny mieć co najmniej metr wysokości. Otoczenie takiego wulkanu, musi być również pokryte lodem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika mordo schab ciało

Ostatnio odpowiedziałem na

Inny temat, przepraszam, ale nie miałem gdzie tego wkleić.

 

Ostatnio odpowiedziałem na komentarz na RT i wywnioskować można, iż na 10 imbecyli przypada jeden inteligentny i czyta ze zrozumieniem, nie reaguje z agresją gdy widzi problematykę, łamigłówkę.

Taka mała logiczna zagrywka:

Kobieta spryskała włosy klejem i wyciągnęła wnioski, że to był błąd i przestrzega innych, więc zmądrzała.

Na to gościu wysunął tezę, że jest tępa i zacytował jednocześnie rzekomo Sokratesa pisząc, że przeciętnie inteligentna osoba potrafi uczyć się na swoich błędach. Postanowiłem mu wytłumaczyć, że popełnił błąd logiczny, skutkując tym, że bydło się rzuciło z minusami i kamieniami, odpisując, że jestem kolorowy i jej bronię. Autor komentarza do artykułu pomylił umiejętność korzystania z intelektu z umiejętnością pozyskiwania wiedzy, uczenia się.

Moja konkluzja: ta kobieta po prostu nie myślała logicznie, czyli defekt intelektu, ale ucząc się na swoim błędzie i zyskując doświadczenie, nabyła wiedzy.

W j. angielskim:

źródło

technicznie rzecz ujmując, w pewnym sensie abstrahując; w sumie nie, aczkolwiek mnoga była suma dłuższych wąsów u tamtego suma

Portret użytkownika Ted

Sorry, ale żeby rozważyć te

Sorry, ale żeby rozważyć te poważne dylematy logiczne, tą logiczną zagrywkę: " kobieta spryskała ........  ........., więc zmądrzała " należy uściślić czy stwierdzenie " więc zmądrzała " jest jej wnioskiem, czy opinią osoby to opisującej. Jeżeli zamierzamy analizować logikę treści, to konstrukcja zdania nie może być wątpliwa co do sensu. Inaczej to ujmując: jeżeli mamy analizować kwestie logiczne, to pozostałe aspekty nie mogą budzić wątpliwości. Logika jest zero-jedynkowa. Trzeba zastanowić się, czy to co zostało napisane brzmi jednoznacznie. Inaczej na dwoje babka wróżyła.

Więc uważa, że zmądrzała / więc uważam, że zmądrzała.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj