W Katalonii powstała "formacja zbrojna", która będzie walczyć o niepodległość

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Hiszpańskie media wskazują, że Katalonia, która od dawna dąży do niepodległości, zaczyna się radykalizować. Co więcej, separatyści podobno utworzyli własną „formację zbrojną”, która już przygotowuje się do pierwszych działań sabotażowych.

 

Madrycki dziennik ABC donosi, że 5 grudnia, w Katalonii powstała organizacja, zwana „Niezależnymi Grupami Szybkiego Reagowania” (GAAR). Założyciele tego ruchu zamieścili w internecie program, w którym opisują szczegóły swojej działalności. Formacja GAAR zamierza podejmować działania, skupiające się na destabilizacji.

 

ABC wskazuje, że 21 grudnia, w Barcelonie odbędzie się posiedzenie rządu Hiszpanii. Zwolennicy niepodległości Katalonii planują wziąć udział w protestach i demonstracjach, a radykałowie grożą bardziej zdecydowanymi działaniami, między innymi zablokowaniem posiedzenia, dróg oraz tras kolejowych w regionie. Organizacja GAAR może wziąć udział w bojkocie i niewykluczone, że wywoła chaos w Katalonii.

Hiszpańskie służby prowadzą śledztwo, aby ustalić, kto założył formację GAAR, jaka jest jej liczebność i jakie ma plany. Madryt oczekuje, że władze Katalonii pomogą w zorganizowaniu posiedzenia w Barcelonie, które będzie pilnowane przez około 9 tysięcy policjantów, w tym przez członków lokalnej formacji policyjnej Mossos d'Esquadra. Madryt obawia się, że katalońska policja może przyłączyć się do bojkotu.

 

W ostatnich latach, Katalonia walczyła o niepodległość na ścieżce politycznej, między innymi organizując referendum i domagając się pomocy z zagranicy. Jednak jak sami widzimy, nastroje radykalizują się, a zwolennicy niepodległości decydują się na bardziej zdecydowane działania, które mogą doprowadzić do wybuchu wojny domowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika semperparatus

Przypominam,że Soros

Przypominam,że Soros zdeklarował się jako sympatyk niepodległej Katalonii...oraz że Katalończycy nazywani są "żydami Hiszpanii"...A poza tym-ich dążenia do odłączenia się od Hiszpanii stanowią europejski precedens...mogący być inspiracją i przykładem dla separatystów w innych krajach...także w Polsce...Vivat niepodzielna i kastylijska Hiszpania!Precz z katalońskim separatyzmem!

Portret użytkownika baca

rzeczywiscie Katalończycy to

rzeczywiscie Katalończycy to nie Hiszpanie, to są nasi... czystej krwi Lachy, część wielkiej grupy poddanych królowej Wandy która to w pradziejach uderzyła na zachód Europy a potem stamtąd przez Gibraltar na Afrykę... mimo około dwóch tysięcy lat nadal są to w sporej części blondyni i niebieskoocy słowiano aryjczycy... ich sytuacja jest identyczna jak Polaków pod zaborami... dla szlachetnie urodzonych nie do zniesienia po prostu jest jakakolwiek forma niewoli... do dziś sa nazywani za Pirenejami el Polacco, czy jakoś podobnie, bo mają "szeleszczący" język za trudny dla cipowatych i ciapatych...

tam już dawno powinno być należące do Polski województwo katalońskie i pełna niepodległość od beznadziejnie zasemiczonej Hiszpanii...

 

Portret użytkownika еuklidеs

Kiedyś nie było poddanych.

Kiedyś nie było poddanych. Słowianie żyli w anarchizmie narodowym, gdzie każdy był równowprawnym członkiem społeczeństwa, co opisują kroniki. Poddaństwo i niewolnictwo to przykry, antyludzki, rzymski wynalazek.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Najbardziej pierwotna

Najbardziej pierwotna pierwsza rasa ma niebieskie oczy i ciemną karnację. Nie mylić z blond nordykami to dużo późniejszy wynalazek. Takich enklaw jak Katalonia pozostały tylko 4 na świecie, a każda jest zagrożona i pod okupacją.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak. Takie info z książek,

Tak. Takie info z książek, które miałeś przeczytać i przyswoić. Nie wiesz, kto pisał i nadal pisze historię współczesną? Prawdy poszukaj w dawnych zapisach. Ale trzeba najpierw zad ruszyć i łebek z wolnomularskiej "prawdy historycznej" oczyścić.

Portret użytkownika pilippek

ja peeer***:OO ludzie wezcie

ja peeer***:OO ludzie wezcie sie ogarnijcie bo to juz niebezpieczne zachowania są jak debil jeden z drugim stwierdza ze jest mądry i mowi " w szkole w książkach same kłamstwa"

pokaż nam tą prawdę, te źródła skąd wiedze czerpiesz Głupek

rusz zad i pokaz nam te twoje zrodla  sprawdzonej wiedzy historycznej, masakra jakie nędzne z was ludziska 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ja ruszałem zad przez całe

Ja ruszałem zad przez całe życie. Teraz w 5 min wszystkiego się nie dowiesz. Jeszcze dłużej zajmuje zrozumienie. Chciałbyś mieć wszystko podane na tacy? Nie ma jednej książki, w której miałbyś całą i tylko prawdę. To są setki i tysiące różnych pozycji z których sam musisz sobie wykształcić obraz świata. To ty we własnym interesie interesujesz się lub nie. Nikt za ciebie tego nie zrobi. 96 % wiedzy w książkach to bzdury. Wiesz kto o taki stan rzeczy dbał przez 2000 lat.To czego ty oczekujesz?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika еuklidеs

Załozę się, że połowa

Załozę się, że połowa państwowców niczym nie różni się od cewli z ONZ i bez konsekwencji będzie raz popierać separatyzm (np. Noworosji), a raz go potępiać (np. była Jugosławia). Stąd właśnie na świecie jest gó...., bo jak taki cwel z tego forum dostanie przypadkiem lejce władzy (różne przypadki i cuda na świecie się zdarzają) to będzie robił to samo z ramienia ONZ, co głowi tu na forum. W efekcie mamy wyzysk, wojny i rozpiździaj.

Tymczasem każdy naród, każda grupa powinna mieć prawo do samostanowienia. Co komu wadzi, że mieszkańcy sąsiedniej wioski będą sobie organizowali życie po swojemu? Tylko zawiść, zazdrość, strach i inne przykre cechy charakteru każą ludziom podporządkowywać sobie innych.

Skomentuj