W Kaszmirze błyskawica zabiła ponad 50 owiec

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Co najmniej pięćdziesiąt owiec zgineło po uderzeniu pioruna na pastwisku w wiosce Haknar Gund tehsil w dystrykcie Ganderbal w centrum Kaszmiru.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Owce należące do mieszkańca wioski Haknar, zostały podobno zabite przez piorun podczas ulewnego deszczu podczas wypasu.

 

Według właściciela owiec co najmniej 51 zwierząt zginęło w wyniku uderzeń piorunów. Na miejsce wysłano zespół funkcjonariuszy policji, inwentarza żywego i urzędu skarbowego, aby ocenić sytuację.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jjj

W momencie uderzenia pioruna

W momencie uderzenia pioruna w ziemię, na powierzchni powstaje tzw. napięcie krokowe osiągające kilkaset tys. Voltów na metr. Dlatego stojąc na jednej nodze jesteśmy bezpieczni blisko pioruna. Owce zabija w promieniu kilku d metrów, krowy jeszcze dalej. 

Skomentuj