W Karolinie Północnej z nieba spadają żaby i ropuchy

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykański stan Karolina Północna cierpi z powodu inwazji żab i ropuch, które dosłownie spadają z nieba. Trwa tam dosłownie inwazja płazów, które według mieszkańców można znaleźć dosłownie wszędzie.

 

Od czasu do czasu na świecie dochodzi do dziwnych opadów. Niekiedy z nieba spadają ryby, pajęczaki czy robaki. Teraz katalog ten zostaje rozszerzony o żaby i ropuchy, które w USA dosłownie spadają ludziom na głowy.

 

Mieszkańcy amerykańskiego stanu Karolina Północna cierpią z powodu inwazji dziesiątków tysięcy płazów. Najeżdżają ich kuchnie i łazienki, wsiadają do samochodów i przyczepiają się na szybach i drzwiach. Niektórzy twierdzą, że znajdują żaby nawet w łóżkach.

Niektórzy piszą w portalach społecznościowych, że rok 2018 jest wyjątkowy, bo stan Karolina Północna doświadczył wielkich ulew, potem huraganu, a teraz inwazji żab. Dowodem na to co się tam dzieje jest wysyp zdjęć płazów w Internecie.

 

Biolodzy twierdzą, że pierwsza fala ropuch pojawiła się w czerwcu i lipcu, kiedy wystąpiły anormalnie ulewne deszcze. Druga fala pojawiania się "irytujących bestii" została sprowokowana przez huragan Florence. W wyniku opadów doszło do powstania licznych kałuż, w których rozmnażały się żaby, a potem dorastały kijanki. W konsekwencji dziesiątki tysięcy małych żab zaczęło poszukiwać habitatu.

 

To właśnie dlatego żaby często wspinają się w miejsca, w których zwykle nawet się nie poruszają. Czasami okazuje się, że znajdowane są dość wysoko nad ziemią i  nie są się w stanie tam utrzymać dlatego dziesiątki ludzi są obsypywane spadającymi z wysokości płazami. Niewątpliwie nie nalezy to do przyjemnych doznań. Sytuację pogarszał silny wiatr. Biolodzy ostrzegają, że mieszkańcy będą musieli współistnieć z płazami, dopóki woda z powodzi spowodowana przez nadejście huraganu, całkowicie nie zniknie.

 

W przeszłości na świecie dochodziło już do opadów z żab.Takie prawdziwe deszcze tych płazów miały miejsce na przykład w Serbii w 2005 r., w Japonii w 2009 r., lub w Chorwacji w 2010 r.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj