W Kanadzie złapano homara z logotypem Pepsi na szczypcach

Kategorie: 

Źródło: Internet

Homar złapany na wybrzeżu kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik stał się wymownym symbolem problemu zanieczyszczenia ziemskich oceanów. Na szczypcach skorupiaka odkryto symbol popularnego napoju gazowanego – Pepsi. Do tej pory nie ustalono jednak, w jaki sposób logotyp dostał się na pancerz zwierzęcia.

 

O nietypowym znalezisku poinformowała agencja radiowo-telewizyjna Canadian Broadcasting Corporation, a niedługo po tym zdjęcia homara stały się internetowym viralem. Zaogniło to jeszcze bardziej już wcześniej trwające dyskusje na temat zanieczyszczenia naszej planety.

 

Zanieczyszczenie oceanu to duży problem w Nowym Brunszwiku. Carissa Lindstrand, kobieta, która złapała homara, przyznaje, że sama wypija 12 puszek Pepsi dziennie. Dodaje jednak, że mimo, że zajmuje się połowami homarów od 4 lat, nigdy nie widziała podobnych odcisków na pancerzach zwierząt.

Autor: Justin Hofman

We wrześniu podobne poruszenie wywołało zdjęcie konika morskiego z wybrzeża Borneo, którego sfotografowano z patyczkiem do uszu przyczepionym do jego ogona. Tego typu fotografie są jednak niczym przy odkryciu dokonanym ubiegłego lata na Oceanie Spokojnym – wyspie śmieci o wielkości Meksyku. 

Źródło: oceanpollutionpatch na youtube.com

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika syn

człowiek inteligent na

człowiek inteligent na szczycie rozwoju ewolucji..hahaha ..to ma być ta droga ewolucji NAUKOFCY wdj..skarzone morza..syf wszedzie..bezmyslne mordy na innych stworzeniach,chemikalia,wojny,gmo,klony itd itd ..chyba bardziej jesteśmy szkodnikami  a do Boga daleka droga

Skomentuj