W Kanadzie autopilot Tesla Model S uciekał policji z prędkością 150 km/h

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kanadyjska policja poinformowała o przypadku ścigania Tesli Model S na autopilocie. Samochód jechał z prędkością 140 km/h na autostradzie międzymiastowej w prowincji Alberta. Oba przednie siedzenia były rozłożone, a osoby na nich siedzące prawdopodobnie spały.

 

Na opublikowanym zdjęciu widać moment, w którym Tesla Model S mijał patrol policji, który otrzymał sygnał o dziwnym samochodzie jadącym z dużą prędkością. Policja odnotowała, że Tesla poruszał się z prędkością około 140 km/h.

 

Policja podjęła próbę zatrzymania samochodu. Pojazd patrolowy dogonił Teslę i włączył migające światła. W odpowiedzi autopilot, sterujący autem, zwiększył prędkość do 150 km/h i okazało się, że nie zamierzał się zatrzymywać. Osoby w samochodzie w żaden sposób nie reagowały na to, co się działo.

 

W oficjalnym komunikacie kanadyjskiej policji nie ma nic o tym, jak funkcjonariuszom udało się zatrzymać Teslę. W podobnym przypadku, który wydarzył się około rok temu w Stanach Zjednoczonych, patrol działał bardzo pomysłowo. Policja dogoniła intruza, stanęła na pasie przed nim i zaczęła zwalniać. Autopilot został zmuszony do rozpoczęcia hamowania i ostatecznie się zatrzymał. W Kanadzie policja prawdopodobnie zrobiła to samo.

 

Za kierownicą kanadyjskiej Tesli siedział dwudziestoletni kierowca. Mężczyzna został oskarżony o nadmierną prędkość i niebezpieczną jazdę. Został pozbawiony swoich praw na 24 godziny, a w grudniu odbędzie się proces w tej sprawie.

 

Szef policji Alberty, Gary Graham, uważa, że kierowcy pozostają odpowiedzialni za kierowanie samochodami wyposażonymi w nowoczesne systemy autopilota, ponieważ autopilot nie jest jeszcze w pełni zdolny do przejęcia kontroli.

 

Tesla nadal zapewnia wszystkich, że jej system autopilota działa tylko wtedy, gdy kierowca ma ręce na kierownicy. Jeśli ręce kierowcy nie są trzymane na kierownicy, wyświetlacz zacznie migać, zabrzmią ostrzeżenia dźwiękowe i ostatecznie autopilot wyłączy się. Nie jest jasne, w jaki sposób kierowcy obchodzą to ograniczenie. Być może dołączają emulatory do kierownicy, którą system traktuje jako ręce kierowcy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

no to autopilot tesli otrzyma

no to autopilot tesli otrzyma mandat - na więcej raczej nie stać kanadyjskiej milicji...
nasza to co innego - wczoraj widziałem na necie filmik z polskiej kontroli trzeźwości - lizak, dmuchawka i proszę tu chuchnąć panie kierowco... i wszystko ładnie pięknie tyle że milicjant zagadał do pasażera bo koleś Polak jechał sobie anglikiem...
pasażer dmuchnął a milicjant - dziękuję panu proszę jechać... no jakaś kurwa masakra... szkoda że linka nie skopiowałem bo dupę urywa taka szczera i naturalna niemoc intelektualna tego milicjanta....

 

Portret użytkownika ARTUR

Pamiętaj że Milicja była do

Pamiętaj że Milicja była do obrony obywatela a do tłumienia demonstracji było ZOMO , obecnie Policja to organizacja zbrojna która ma bronić władzy i tych co ją finansują a zwłaszcza firm zagranicznych , gdyby Policja broniła obywatela to życie mogłoby wyglądać inaczej gdyż żadne przestępstwo przeciw człowiekowi nie byłoby " zamiecione pod dywan " . Tak wygląda demokracja o której się krzyczy że to reżim , jednak są kraje gdzie organy ścigania nie patrzą na immunitet lecz aresztują urzędnika , tam po prostu immunitet nie chroni przed kodeksem Karnym .

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Nie on, tylko ona - w ramach

Nie on, tylko ona - w ramach parytetu - czyli głupia sucza, która w PRL robiłaby na szmacie z wiadrem w GSie, i nie milicjant, tylko policjantka, czyli dno dna umysłowego.
Zupy bym ścierwie nie pozwolił gotować, bo bez soli by przesoliła.
A dodatkowo, nie dość, że suka z urodzenia upośledzona, to jeszcze w namordniku, czyli nawet te trzy zwoje mózgowe odpowiadające za to, żeby nie srała na dywan w pokoju, i tak niedotlenione.
Do tej pory nie wiedziałem, że da się niedotlenić brak mózgu, ale jak widać na załączonym niżej filmie, poliniańska policjantka udowodniła, że się da...
https://joemonster.org/filmy/106738

Portret użytkownika Binx

NIezły pomysł , gdyby

NIezły pomysł , gdyby wszystkie wypadki i przekroczenia obciążyły bezpośrednio Tesle to może zaczeli by się zastanawiać czy nie zrobić systemu kontroli (np. co 30 sekund ręce na kierownicy albo podobne wykrywanie kierowcy)

Skomentuj