W Kalifornii sfilmowano proces powstawania „sinkhole” na środku ruchliwej drogi

Kategorie: 

Źródło: Internet

W miejscowości Madera w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych sfilmowano pojawienia się dziury na drodze. 

 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale głębokość zapadliska wynosi 6 metrów głębokości. Średnica otworu liczy ponad 4,5 metra.

 

Powodem zniszczenia drogi mogą być ulewne deszcze, padające od kilku dni w tym regionie. Miejscowa policja ostrzega kierowców przed niebezpieczeństwem, a obszar awarii został wyłączony z ruchu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika skurg

To jest dziwne. Jak możecie

To jest dziwne. Jak możecie wierzyć w bzdury że to w wyniku jakichś naturalnych zjawisk typu kopalnie, podmywanie, kanalizy itp. Przecież te dziury powstają w momencie gdy pod nawierzchnią powstaje pustka to jak do tej chwili ciężkie samochody się poruszały po tak cienkiej warstwie? Co innego gdy takie zapadlisko powstaje przez dłuższy czy w wyniku zanikania gruntu pod powierzchnią, to na powierzchni widać wtedy jakieś oznaki, a nie że od razu wszystko się zapada w idealnym kole. To są jakieś celowe działania, czegoś. Zresztą to się dzieje na całym świecie i dlaczego wszędzie są okrągłe?

Portret użytkownika Takitam

Jak w latach 70-tych

Jak w latach 70-tych jeździłem w komunikacji miejskiej w Szczecinie to pod moim Jelczem RTO zapadła się jezdnia, autobus był ciężki - pusty ważył ok. 20 t. Tył wozu wpadł do potężnej  - 5 metrowej dziury wymytej przez uszkodzony wodociąg. Na drodze nie było śladu wycieku wody a jezdnia utrzymywała się tylko dzięki temu, że idealnie ułożony bruk w kształcie łuku wytrzymywał nawet ciężkie wozy. A czemu dziury robią się okrągłe ???. Kłania się Tobie fizyka na poziomie dawnej podstawówki.

Skomentuj