W Kalifornii po raz pierwszy w historii wystosowano ostrzeżenie przed ognistym tornado!

Kategorie: 

Źródło: @nevada_traveler

Pojawienie się ognistego tornado w Północnej Kalifornii zmusiło National Weather Service do wydania pierwszego w historii ostrzeżenia przed tego typu zjawiskiem. Wystosowano je jeszcze w sobotę 15 sierpnia 2020 r. Co najmniej pięć ognistych tornad pojawiło się tam w ciągu zaledwie 2 godziny.


Szczególnie zagrożeni tym zjawiskiem byli mieszkańcy hrabstwa Lassen w Kalifornii. Zgodnie z treścią ostrzeżenia:

Pirocumulonimbus z pożaru w Loyalton, jest zdolny do wywołania ognistego tornada. Wiatr porusza się w nim z prędkością 96 kilometrów na godzinę.

W sieci dostępne są nagrania uwieczniające to osobliwe zjawisko. Ogniste tornada mogą osiągać wysokość kilkuset metrów oraz poruszać się z prędkością 100 km/h. Ogniste wiry tych wielkości mogą wyrywać drzewa i niszczyć domy, jednocześnie wszystko w zasięgu ich działania ulega spaleniu.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Wiele się obecnie dzieje na

Wiele się obecnie dzieje na świecie "po raz pierwszy w historii" Nawet nie próbuję dotknąć tematu, bo mnie on przerasta.Tymczasem myślę na wesoło o pewnej możliwości. Zróbmy coś wreszcie dla siebie i też w sposób niespotykany i po raz pierwszy w naszej historii.Zbudujmy sobie albo szukajmy sobie bezpiecznych miejsc do przetrwania bo wkrótce przyjdzie ten czas a najważniejsze wtedy co trzeba zrobić, to BŁYSKAWICZNE ODCIĘCIE SIĘ OD WALĄCEJ SIĘ W GRUZY CYWILIZACJI. Nawet najprostsza ziemianka z zapasami będzie warta więcej od setka apartmantuf Hillton czy jakoś MUU tak ? 

 

Cierpię na śtuczną inteligĘcję Jednakże dla chcących i myslących można z tego upośledzenia wyciągnąć całkiem pożyteczne wnioski.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj