W Jemenie zginęło 45 żołnierzy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kraju ogłoszono trzy dni żałoby

Kategorie: 

Źródło: U.S. Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Nathan Schaeffer
Zjednoczone Emiraty Arabskie, które wraz z Arabią Saudyjską i pozostałymi krajami Zatoki Perskiej biorą udział w wojnie w Jemenie, poniosły w piątek ogromne straty. Rebelianci dokonali ataku rakietowego na magazyn z bronią w prowincji Marib, podczas gdy w pobliżu budynku znajdowali się żołnierze ZEA. W wyniku ogromnej eksplozji śmierć poniosło aż 50 wojskowych.

 

Jak wskazują media, wczorajszy dzień był dla armii Zjednoczonych Emiratów Arabskich największą katastrofą - kraj nie poniósł jeszcze tak wielkich strat w ciągu jednego dnia od prawie 45 lat, czyli odkąd doszło do powstania tego państwa. 27 żołnierzy zginęło natychmiast w wyniku ataku a pozostałych 23 zmarło później od poniesionych ran. Wśród zabitych znajduje się 5 żołnierzy Bahrajnu, zatem ZEA straciła 45 wojskowych.

Wydarzenie miało miejsce w jemeńskiej prowincji Marib, położonej na wschód od stolicy Sany. Rebelianci przyznali się do ataku i dodali nawet, że na magazyn spadła radziecka rakieta Toczka. Ciała martwych żołnierzy przyleciały do ZEA w sobotę. W kraju ogłoszono 3-dniową żałobę.

 

Arabska koalicja zaczęła teraz bombardować z powietrza uzbrojoną opozycję z jeszcze większą intensywnością. Ataki w całym kraju rozpoczęto dziś tuż przed świtem. ZEA zapowiedziała że mimo poniesionych strat nie ma zamiaru rezygnować z udziału w wojnie.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/sep/05/uae-forces-retaliate-50-coalition-troops-yemen-missile-attack

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

nn

Portret użytkownika Odważniak

Mnie tam wojskowych w ogóle

Mnie tam wojskowych w ogóle nie szkoda. Jakim imbecylem trzeba być, żeby wierzyć w mundur, rozkazy i zabijanie innych? Gdyby nie było wojsk, nie byłoby wojen. Gdyby nie było broni, nie byłoby zabijania, a konflikty rozwiązywać walką na pięści. Ciekawe, ilu odważniaków poszłoby wtedy bić się, zamiast dżojstikiem rakiety wysyłać z kompa? Ech durne ludziki o spranych umysłach. Jedyne, co przeraża, to żałoba po kilkudziesięciu żołnierzykach, kiedy po setkach cywili żałób nie ma...

Portret użytkownika MORFEUS

No tak bogate arabusy się

No tak bogate arabusy się tłuką, doprowadzają do katastrofy humanitarnej, ale uchodźców do siebie nie przyjmują. Lada moment będziemy mieli w Europie klikaset tysięcy uchodźców z Jemenu. STOP !!!!!!!! Zamknąć granicę zewnętrzną Unii Europejskiej na Morzu Śródziemnym.

Skomentuj