W jednym z amerykańskich miast wydano zakaz sprzedaży butelkowanej wody

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W amerykańskim stanie Massachusetts od początku roku uchwalono przepisy, które uznają dystrybucję wody pitnej w indywidualnych plastikowych butelkach za nielegalną. Woda może być sprzedawana w innych opakowaniach, ale nie w butelkach z tworzywa sztucznego.

 

Ustawa została zaproponowana w mieście Concord. Jej autorzy sugerują, że w ten sposób możliwe będzie, aby znacznie poprawić sytuacji w kwestii ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Mieszkańcy miasta są proszeni o korzystanie z wody z kranu. Ponadto według urzędników, będzie to znacznie ograniczało wydatki osobiste obywateli, którzy w rzeczywistości, kupują tę samą wodę z kranu, tylko zapakowaną.

 

Warto zauważyć, że zakaz pakowania i realizacji w plastikowych butelkach dotyczy tylko niegazowanej wody pitnej bez wód smakowych. Na dystrybucję napoi bezalkoholowych, takich jak cola i lemoniada ustawa ta nie wpływa. Sprzedający złapany na sprzedaży nielegalnych butelek wody po raz pierwszy, otrzyma ostrzeżenie a ponowne aresztowany i grozi mu grzywna.

 

Mieszkańcy nie wydają się zbyt zadowoleni z takich antywolnościowych zapisów a na dodatek wątpią, że woda butelkowana jest takiej samej, jakości jak ta płynąca w kranach. Niektórzy po prostu nie chcą pić kranówki, ponieważ zwłaszcza w USA zawiera ona domieszki fluoru, który dawkowany powoli powoduje zmiany neurologiczne i działa otępiająco.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Tez jestem za tym aby plastik

Tez jestem za tym aby plastik zniknal.Woda uwierzcie mi inaczej smakuje z plastiku a inaczej ze szkla.A szkklo mozna robic jeszcze pare milionow lat albo i sluzej.Zastanawiam sie jedynie nad tym ,kiedy wyschnie kaluza z ropa.
Zobaczcie ile tego poprostu ulatuje w powietrze.A o plastikach juz nie wspomne.Nie wiem czy nie kiedys podczas wielkiego trzesienia ziemi woda nie wsiaknioe w glebe i nie zniknie.Tez tak moze byc.
Smieszne kary,ze ktos bedzie sprzedawac wode w plastikach.Przeciez to jest tyrania,faszyzm,i zlodziejstwo.Ten caly swiat opiera sie na wyzysku.Tyle ,ze sie kiedys skonczy.Mam nadzieje ze Ziemia nie.
mam swiadomosc ,ze zyje i poddaje sie niewoli codzien idac do pracy.
mam tez swiadomosc ,ze robie to dla kogos innego,a dla siebie robie niewiele.Dostaje miesieczna pensje,na ktora musze czekac miesiac,jak kobieta na miesiaczke.Widzicie ,ze to jest niewola.Jestem ciekaw jak wyglada idealny swiat

Portret użytkownika Lebski

Podzielam Twoje uwagi na

Podzielam Twoje uwagi na temat tego, że woda smakuje inaczej ze szkła niż z plastiku. Ale jedno jeszcze jest warte poruszenia - kwestia tego, co w plastiku się znajduje. Zwykłe butelki zawierają BPA, ftalany i PCV - mega szkodliwe substancje, które powodują raka, bezpłodność i inne dolegliwości. W efekcie ludzie chorują, bo piją napoje ze zwykłych plastikowych butelek. Ja poszukałem trochę w necie i trafiłem na www.waterbobble.com a później www.waterbobble.pl i powiem szczerze, jestem zadowolony z tego wynalazku. Nie dość, że filtruje wodę od razu, to jeszcze plastik nie zawiera tej całej tablicy Mendelejewa. Woda smakuje, jest czysta a ja nie mam wyrzutów sumienia (odnośnie śmieci i kasy). Warto wiedzieć o takich butelkach wielokrotnego użytku, a przy tym bobble w mojej opinii to genialnie proste rozwiązanie.

Portret użytkownika Zenek

Ten news ma tzw "ukryte dno".

Ten news ma tzw "ukryte dno". Jak wiadomo każdy rynek podzielony jest na tzw % udziały poszczególnych dostawców sprzedających podobne towary  - tu woda w butelkach PET. I jak wiadomo % udział w rynku przekłada się na % udział w zyskach z zamieszkującej dane miejsce populacji. Mozliwe jest tak iz w tym stanie jest duzo małych niezaleznych dostawców jacy nie chcieli "dołaczyć" do biznesu wujka fredka wymieniając sie akcjami czy dając przejąc przez tzw GIGANTÓW RYNKU. W ten prosty sposób z jedną, opłaconą sowitą łapówą, administracyjną decycje firmy które walczyły by nie dać się przejąc czy zniszczyć szemranej pejsatej konkurencji zostały z dnia na dzień postawione przd widmem BANKRUCTWA - bo przecież kredyty i raty za nie uwzgledniają DOCHODY takze ze sprzedazy tego co właśnie im sprzedawac zabroniono czyli wody niegazowanej PET.
 
 
Przedstawiony model niszczenia biznesów gojów jest z powodzeniem stosowany w róznych krajach od co najmniej 15 w czyli od rozpowszechnienia się w tym "szemranym interesie okradania innych z pracy czy pomysłów' jednego z WIELU EPOKOWYCH ODKRYĆ EKONOMII jak głoszą żule z bluźnic czyli BANKÓW w których jest wszystko POZA WASZĄ ZAROBIONĄ KASA.
 
To właśnie wasze pieniądze jakie musicie nakazami prawa znosić do banków są tymi pieniedzmi za jakie są wykupywane czy niszczone wasze źródła dochodów. Im więcej macie kasy na koncie tym za tą kasę łatwiej was okraść ze wszystkiego czy zniszczyc waszego pracodawce. I spróbujcie ją sobie wybrać czy walczyć o nieznoszenie. Wrzask o antysemictwie bedzie równie wielki jak przy argumentowaniu braku winy i wpółudziału Polaków w anglosaksonskich planach eksterminacyjnych zydów (biedoty europejskiej co nie dawała zarobku braciom od lichwy) wykonanych przez wiernych semickiej ideologi Niemców.
 
 
 

Portret użytkownika ArDoR

A ja popieram tą akcję...

A ja popieram tą akcję... zadziała z pożytkiem dla klientów. W końcu woda z PET-ów czyli tych plastików też jest szkodliwa. Zważywszy na okres przydatności takiej wody, może ona stać nawet i rok albo dłużej, np na magazynie, przykładowo w okresie letnim w blaszanym magazynie, gdzie wewnątrz może być i 45stopni na plus.. a zimą sporo na minusie. Taka huśtawka temperatury, prowadzi do ciągłego rozluźnienia wiązań i krystalizacji wody (nie mylić z zamarzaniem) co w efekcie prowadzi do nasycania wody plastyfikatorami z dużej powierzchni (wewnętrznej) butelki. Są sugestie że stałe pogarszanie się jakości nasienia u mężczyzn, jest między innymi wynikiem dużej ilości plastyfikatorów które dostająsię do pożywienia i napojów z powszechnie stosowanych plastików w procesie obróbki i przechowywania.
Taki zakaz po prostu skłoni producentów do stosowania zwrotnych opakowań szklanych, co tylko wyjdzie na dobre użytkownikom. Owszem cena wzrośnie, ale czy oszczędność na zdrowiu to temat do dyskusji?
Kiedyś piliśmy napoje tylko ze szklanych butelek, mleko, oranżade... obecnie pomału nawet alkohole zaczyna się konfekcjonować w plastikowe PETy... (piwo, wino). Nie wróże nic dobrego z tego trendu...
Rozsądek i w.wymienione względy, nakazują zgodzić się z takim zakazem.
Fluor w kranie to zbrodnia... ale z deszczu pod rynnę to wcale nie lepsze wyjście.
Szklane butelki to najlepsze rozwiązanie.

Portret użytkownika Dr Piotr

a nie pomyślałeśo tym, że

a nie pomyślałeśo tym, że woda to najbardziej niezbędny produkt w domu każdego człowieka???
Teraz mając nad nią kontrolę, mogą do niej dosypywać na bieążco co chcą i kiedy chcą lub po prostu zakręcić kurek i w ten sposób kontrolować ludzi!
Zabronienie sprzedaży wody butelkowanej wymusza i uzależnia ludzi od kranówki...pwrawdzie zawsze można sobie jakoś wodę zorganizować, ale duża większość ludzi z lenistwa i wygody pozostanie na kranówce.

Portret użytkownika ArDoR

Zgadza się z tą kontrolą

Zgadza się z tą kontrolą ludzi poprzez dostęp do wody.Swego czasu (jeszcze za czasów komuny) w niektórych miastach gdzie wystepują takie pompy uliczne, zaczęto je demontować. Oficjalnie w trosce o warunki epidemiologiczne, nieoficjalnie żeby w razie strajków, zakręcić dostęp do wody i w ten sposób doprowadzić do chaosu w miastach i posiadając taką kartę przetargową, kontrolować sytuację. Zresztą obecnie w większości miast gdzie nie ma dostępu doi źródełek, studni itp, wystarczy odciąć prąd i skutek jet taki sam...Po co jednak wywoływać wojny, to wymaga dużego nakładu energi i pieniędzy, lepiej pomalutku wpływać na zdrowie całej populacji, ograniczając zdolności przetrwania, rozmnażania,  logicznego rozumowania i organizowania się.
Najgorsze jednak w tym jest to, że podejrzewamy o to jakieś organizacje (ludzi którzy rzekomo mają z tego czerpać korzyści) podczas gdy Ci podejrzani, sami biorą udział w tym cyklu żywieniowym, eliminując siebie także...
Może pora poszukać kto tak naprawdę stoi za tymi imbecylnymi decyzjami...
Czyżby Ekonomia (ludzka pazerność) była poszukiwanym sprawcą tej masowej depopulacji? Może pora zdelegalizować Ekonomistów jak to się robi z Ekstremistami (w końcu postulują żeby wszystko było najtańsze - czyli to forma skrajności - ekstremizmu)... To oni, Ekonomiści podminowują nasz, misternie przez wieki tkany system, oparty na Wartościach a nie cenie...
 

Portret użytkownika gajer

wszystkie produkty spożywcze,

wszystkie produkty spożywcze, takie jak soki, mleko, woda, napoje, zawsze w szklanych butelkach będą dużo zdrowsze niż przechowywane w tworzywie sztucznym... sam Cejrowski mówił o tym w jednym ze swoich programów "boso przez świat"

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak dla mnie to na kilometr

Jak dla mnie to na kilometr śmierdzi kolejnym testem na ludziach...czyli na ile ludzie są zdolni bezkrytycznie i bezwolnie poddać się różnym formom nacisku i ograniczania swobód lub inwigilacji.
Podsumujmy takie inne projekty z zeszłego roku (niekoniecznie chronologicznie):
-wprowadzenie nagrywania wizji i głosu w autobusach komunikacji miejskiej w jednym z miast w USA
-manekiny z urządzeniami śledzącymi i nagrywajacymi we Włoszech
-odbiorniki TV z wbudowanymi sensorami głosu - przoduje w tym Samsung (potencjalne nagrywanie głosu w pomieszczeniu)
-promocja kart Pay-pass
-w Moskwie nowe bankomaty obsługujące karty Pay-pass
-w Polsce projekt dodatkowych prowizji w przypadku wypłacania gotówki z bankomatów
-w Szwecji agresywna promocja płatności bezgotówkowych
-w Anglii w jednej z dzielnic Londynu (Westminster) zaproponowano wprowadzenie podwyżek ubezpieczenia na życie i jakiś innych opłat dla ludzi otyłych jeśli nie zaczną się zdrowo odżywiać i uprawiać sport w celu zrzucenia wagi
-propozycje kamer nagrywających wnętrze auta w nowych autach na terenie Unii Europejskiej
-wydalenie ze szkoły w USA uczennicy, która nie chciała nosić przy sobie karty z chipem RFID w celu monitorowania jej położenia
-w Polsce projekt opasek z chipami RFID dla pacjentów w szpitalach
-w Polsce wprowadzenie ustawy o przymusowych szczepieniach
-w Polsce wprowdzenie nowelizacji ustawy o GMO
-w Polsce zmiana ustawy o zgromadzeniach
Tyle wyłapałem na szybko, a pewnie niejeden z Was by coś dodał jako uzupełnienie. Tak, tak, ludzie system sprawdza, na ile nas może sobie urabiać i robi to powolutku, testuje i powoli zaciska nam pętlę na szyi zgodnie ze strategią  "powoli gotowanej żaby".
A ludzie póki co tępo się godzą na wiele z tych rzeczy bez sprzeciwu lub słabo reagują jakimkolwiek działaniem lub tylko "walczą" pisząc posty na forach.
Jeśli ktoś myśli, że spokojnie i pokojowo można ten system pokonać lub coś się samo zmieni na lepsze, w w wyniku działania kosmicznej energii, to jest w grubym błędzie!
 
 
 

Portret użytkownika Wojox

Fajnie to napisano : "działa

Fajnie to napisano : "działa otepiajaco". Napisz raz po ludzku. Ludzie pijacy wodę z fluorem powoli zamieniają się w kretynów,, 
Dziś potrzeba ludzi bez mózgu. Rozum jest postrzegany jako zło. Każdy wyróżniający się, jest już powoli tępiony i dołowany.
Spójżcie na teleturnieje, programy rozrywkowe. Wszystko dla ludzi o małpim IQ...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika asia

Ostatnio w Anglii byla spora

Ostatnio w Anglii byla spora afera, ze woda w butelkach z duzych hipermarketow, to nic innego jak woda z kranu... jedynie te drozsze marki, to prawdziwa woda zrodlana czy mineralna... po raz kolejny dajemy sie na cos nabrac... i placimy pieniadze za cos co mamy w domu... moze poprostu zagotowac zwykla kranowke, ostudzic i juz. przypominam, ze woda odstana nie zawiera chloru, wiec bedzie zdrowiej niz te butelkowe... 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj