W jaskiniach Ameryki Łacińskiej znaleziono starożytne superbakterie, zdolne do zniszczenia ludzkości

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Biolodzy znaleźli nowe, oporne na antybiotyki bakterie, które mogą stać się poważnym zagrożeniem dla ludzkości, ponieważ w chwili obecnej nie ma sposobu na ich zwalczenie. Kanadyjscy naukowcy prowadzili badania w jaskiniach Ameryki Łacińskiej, podczas których zidentyfikowali organizmy odporne na współczesne leki.

 

Wiek odkrytych bakterii wynosi około 3,9 miliona lat, a jaskinie, w których przeprowadzano badania znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i są niedostępne dla turystów od ponad 19 lat.

 

Powodem zamknięcia jaskiń były właśnie te same formy życia, które nieustannie rozpowszechniały różne bakterie wewnątrz jaskiń. Biolodzy dokładnie zbadali otrzymane szczepy mikrobów, analizując ich strukturę wewnętrzną. Żaden z 20 różnych antybiotyków nie był w stanie zniszczyć opornego szczepu. 

Oporność na leki jest spowodowana różnymi mutacjami, które wystąpiły w strukturze mikroorganizmów. Mutacje te powstały około 4 tysięcy lat temu, gdy nie istniały jeszcze żadne obecnie stosowane antybiotyki. Na daną chwilę naukowcy przeprowadzają testy, które mają pomóc im w zrozumieniu, w jaki sposób bakterie wpływają na ludzkie ciało i jak można je pokonać alternatywnymi metodami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika okd

Biolodzy znaleźli nowe,

Biolodzy znaleźli nowe, oporne na antybiotyki bakterie

 które nieustannie rozpowszechniały różne wirusy wewnątrz jaskiń

To jak, wirusy czy bakterie?  Jak w podanym źródle tak i tu, najpierw piszą, że bakterie a potem wirusy, a to kompletnie dwie różne sprawy. Ignorancja wynikająca z niewiedzy jest zatrważająca. Cóż, co się dziwić, jak nawet lekarze na zwykłe przeziębienie (infekcja wirusowa) przepisują tonę antybiotyków, w końcu problem z głowy i klient zadowolony, o przepraszam pacjent Wink   

Skomentuj