W japońskim ośrodku dla niepełnosprawnych nożownik zabił we śnie 19 osób

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Maarten Van Damme/CC BY 2.0

Dziś w Japonii doszło do masowego morderstwa, najokrutniejszego wydarzenia jakie miało miejsce w tym kraju od dekad. Mężczyzna uzbrojony w nóż wkroczył do ośrodka dla osób niepełnosprawnych i zaczął zabijać pacjentów we śnie.

 

Wydarzenie miało miejsce w mieście Sagamihara, około 40 kilometrów od Tokio. Napastnik przedostał się do obiektu w środku nocy wybijając okno, zabił łącznie 19 osób i zranił co najmniej 25 kolejnych. Policja została wezwana o godzinie 2:30 a 30 minut później, masowy morderca dobrowolnie oddał się w ręce funkcjonariuszy.

 

Okazało się, że zabójcą jest 26-letni Satoshi Uematsu, były pracownik ośrodka w którym zabijał pacjentów. Niektóre media podają, że mężczyzna sam przyznał się iż chciał "uwolnić niepełnosprawnych od tego świata", "ulżyć" ludziom którzy nie mogą żyć w swoich domach i być aktywni społecznie. Jak podała telewizja NTV, na początku roku zabójca wysłał list do mówcy niższej izby japońskiego parlamentu w którym wzywał do wprowadzenia eutanazji dla niepełnosprawnych.

 

Masowe morderstwa w Japonii należą do rzadkości a ze względu na surowe przepisy dotyczące posiadania broni, napastnicy zwykle posługują się nożami. Podobnie było w 2001 roku gdy były dozorca w szkole w Osace zabił przy pomocy noża ośmioro dzieci, oraz w 2008 roku gdy kierowca ciężarówki wjechał w tłum ludzi i zaczął atakować przechodniów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika debaucher

No i zaczynam się bać.N1KT

No i zaczynam się bać.N1KT zawsze powtarzał o niebezpieczeństwie grożącym ze strony Fukushimy.Teraz się zaczęło.Pierwiastki promieniotwórcze wtargnęły w mózg Japońca robiąc mu mętlik.Oto nowe zastosowanie skażenia radioaktywnego.Zacznijmy się lękać...

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Co oficjalnie dzisiaj mówi

Co oficjalnie dzisiaj mówi się w Japonii ?. Emeryci są zbyt wielkim ciężarem dla państwa, staruszkowie (czytaj stulatkowie) są zbyt wielkim ciężarem dla państwa, chorzy psychicznie są... itd. itd. Retoryka taka sama jak za Hitlera. Mamy pierwszy efekt....

Portret użytkownika MulderXXX

Nożownicy stali się ostatnio

Nożownicy stali się ostatnio popularni. Właśnie usłyszałem o dwóch, którzy wtargnęli do kościoła w Saint-Étienne-du-Rouvray we Francji, wzięli zakładników i poderżnęli gardło księdzu. Na szczęście antyterroryści już ich rozwalili. A media znowu powiedzą, że to chorzy psychicznie biedacy, a nie żadni terroryści. 

Portret użytkownika Baxx

Czekam teraz aż ktoś napisze

Czekam teraz aż ktoś napisze że to też wina multi kulti Smile

Po prostu świry inspirują się takimi atakami, a to czy jako wytłumaczenie wykorzysta isis czy Breivika (tak jak ostatnio), czy niepełnosprawnych, jest nieistotne. Winne są media, które zbyt mocno rozgłaśniają takie sprawy.

Skomentuj