W Japonii złapano ośmiornicę z dziewięcioma ramionami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ośmiornica z dziewięcioma ramionami została znaleziona w japońskiej prowincji Miyagi. Niezwykłego mięczaka złapał czterdziestoletni Kazuya Sato, który zajmuje się uprawą jadalnych wodorostów wakame w wiosce Minamisanriku.

 

W połowie listopada mężczyzna przyniósł swojej matce cztery ośmiornice złowione własnoręcznie w zatoce Shizugawa. Kobieta nie przyrządziła jednak żadnej z nich, gdy zauważyła, że jedna ma dodatkową kończynę.

 

Sato zabrał znalezisko do Shizugawa Nature Center i pokazał je specjalistom. Badacz Takuzo Abe zasugerował, że ośmiornica straciła w przeszłości jedno z ramion. Podczas regeneracji w miejsce uszkodzonego obszaru z jakiegoś powodu wyrosła nie jedna, ale dwie nowe kończyny. Potwierdza to fakt, że dziewiąta kończyna rozgałęzia się ze środka trzeciej po lewej stronie. Abe zakonserwował ośmiornicę z dziewięcioma ramionami w formalinie i planuje pokazać ją odwiedzającym Centrum.

„Chcę zachować tego osobnika dla potomności, aby więcej ludzi mogło dowiedzieć się o bogactwie przyrody zatoki Shizugawa” – tłumaczy Abe.

W 1998 roku ośmiornica z 96 ramionami została złapana w Matoya Bay w japońskiej prowincji Mie. Trzymano ją w akwarium w mieście Sima. Ramiona to kończyny ośmiornic i innych głowonogów pokryte rzędami przyssawek lub haczyków.

 

Wcześniej informowano, że najrzadsze stworzenia głębinowe, tj. ośmiometrowe kałamarnice Magnapinna, zostały sfilmowane u wybrzeży Australii. Badacze zauważyli te głowonogi podczas nurkowania w Great Australian Bight.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj