W Japonii zdechła pierwsza na świecie sklonowana krowa

Kategorie: 

Źródło: tg

Na japońskiej wyspie Honsiu pierwsza na świecie sklonowana krowa zmarła w centrum badań nad hodowlą zwierząt w prefekturze Ishikawa. Agencja informacyjna Kyodo poinformowała, że Kaga zmarła z przyczyn naturalnych w wieku 21 lat i trzech miesięcy.

Kaga i jej bliźniak Noto (byk padł w zeszłym roku), urodzili się w lipcu 1998 r. w ramach projektu badawczego przeprowadzonego na Uniwersytecie Kindai, przy użyciu tej samej technologii, która została użyta do klonowania brytyjskiej owcy Dolly dwa lata wcześniej. Kaga i Noto, mimo uprzedzeń w tamtym czasie, urodzili się zdrowi i żyli tak samo jak „zwykłe” krowy.

 

Krowa Kaga, ze względu na swoją starość, zaczęła mieć problemy z wstawaniem już we wrześniu i stan ten pogarszał się z każdym dniem. Zwierzę otrzymało różne suplementy do żywności i inne leki, ale to nie pomogło. Kilka dni temu zwierzę padło. W 2006 r. w Centrum Badawczym Ishikawa wyhodowano czternaście sklonowanych krów, ale postanowiono zakończyć badanie, które początkowo miało na celu poprawę produkcji wołowiny i mleka. Wszystko za sprawą wprowadzenia w Japonii zakazu sprzedaży mięsa, pochodzącego od sklonowanych krów.

 

Jednak sklonowane bydło pozostało, aby przeżyć swoje lata w ośrodku badawczym. Od tego czasu technologia klonowania nie stała w miejscu. Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia firma z siedzibą w Pekinie Sinogene Biotechnology Company ogłosiła uruchomienie usług, polegających na klonowaniu kotów domowych.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj