W Japonii zaprezentowano pierwsze pływające pokojowe hotelowe

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Japonia znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia – strefie, w której trzęsienia ziemi to norma. Jednak społeczeństwo chce być dobrze przygotowane na wypadek ewentualnej katastrofy. Dlatego w Japonii planuje się zbudować wielkie podwodne samowystarczalne miasta. Całkiem niedawno japoński inżynier pracujący dla Toyoty zaprezentował specjalny samochód, który potrafi unosić się na wodzie. Kolejny projekt, który już wkrótce wejdzie w życie również ma ścisły związek z wodą.

 

W Japonii zaprezentowano pierwsze na świecie pływające pokojowe hotelowe. Są to niezatapialne kapsuły, odporne na tsunami i inne zagrożenia. Pływające kule posiadają pełne wyposażenie, tzn. szafki, łóżka, toalety, prysznice oraz salon z możliwością przekształcenia go w sypialnię i podobno są bardzo komfortowe – oczywiście jeśli ktoś nie cierpi na chorobę morską.

Niezatapialne kapsuły posiadają również kopułę obserwacyjną. Aby zwiększyć bezpieczeństwo klientów, pływające hotele mogą posiadać zapasy żywności, które wystarczą nawet na dwa tygodnie.

 

Demonstracja nowej technologii odbyła się na początku bieżącego tygodnia w parku rozrywki Huis Ten Bosch w Nagasaki. Testy pływających pokoi hotelowych odbędą się w tym miesiącu, a pierwsze kapsuły mogą funkcjonować w Japonii latem tego roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ptaah

To jest świetny pomysł na

To jest świetny pomysł na wypadek kolejnego potopu, żeby każdy kto chce się zabezpieczyć miał w pogotowiu własną samowystarczalną malą "kulArke". Grafenowy uzdatniacz wody i zapas żywności. Może jakiś wspólny projekt na samoróbkę? 

Skomentuj