W Japonii zapowiedziano rozpoczęcie sprzedaży humanoidalnych robotów

Kategorie: 

Źródło: Softbank

Japońska firma Softbank obwieściła wczoraj, że rozpoczyna pilotażową sprzedaż pierwszych robotów humanoidalnych. Robot nosi nazwę Pepper i jego twórcy uważają, że już wkrótce wielu programistów zacznie tworzyć dedykowane aplikacje, które będą wzbogacać możliwości robota.

 

Oficjalna sprzedaż humanoidalnych Pepperów planowana jest na luty przyszłego roku. Ogłoszono też, że z uwagi na początek wytwarzania humanoidalnego robota, firma rozdysponuje pierwszych 200 egzemplarzy robotów na podstawie losowania. Mogą w nim wziąć udział jedynie programiści i inżynierowie, którzy nie są pracownikami Softbanku. Zdaniem managerów tej korporacji, tylko uwolnienie procesu powstawania aplikacji może zaoferować nowe pomysły na dalszy rozwój robota.

 

Humanoid Pepper znajdzie się w japońskich sklepach już w lutym 2015. Robot ten umożliwia pełną interakcję. Prowadzi rozmowy, rozumie ekspresje ludzkiej mimiki twarzy i stara się właściwie odpowiedzieć na nastrój człowieka.

 

Według twórców, Pepper będzie w stanie wykonywać proste czynności stanowiąc rodzaj pomocy domowej. Zwraca się też uwagę na to, że robot daje iluzję towarzystwa, co może poprawić życie ludzi samotnych. Orientacyjna cena Peppera będzie wynosić około dwa tysiące dolarów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj