W Japonii zaczęła się erupcja groźnego wulkanu Sakurajima – w pobliżu znajduje się elektrownia jądrowa

Kategorie: 

youtube.com
Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii Sakurajima w południowo-japońskiej prefekturze Kagoshima (Kiusiu) rozpoczął erupcję. Według AP, lawa wypłynęła z krateru i spływa w dół wzgórza. W Japonii uruchomiono działanie sztabu kryzysowego, który gromadzi informacje i koordynuje działania w przedmiotowej sprawie.

 

 

Japońska Agencja Meteorologiczna podniosła poziom zagrożenia z drugiego na trzeci w pięciostopniowej skali, podaje Xinhua. Nie można zbliżać się do góry na odległość czterech kilometrów. Czwarty poziom zagrożenia na tej skali wskazuje konieczność przygotowania się do ewakuacji, a piąty - ewakuację.

 

Warto zauważyć, że w promieniu 50 kilometrów od Sakurajima zlokalizowana jest elektrownia jądrowa Sendai (dwa jej bloki uruchomiono w minionym roku). Nad wulkanem unosi się słup gęstego, czarnego dymu, a po zboczach spływa lawa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika keri

W Azji nikt nie mówił o

W Azji nikt nie mówił o katastrofie w Fukushimie, tylko o ataku na Fukushimę.
Oprócz wywołanego sztucznie tsunami był tam przecież wybuch po tym, jak usrańcy przyjechali z "pomocą".
Jeśli Japończycy nie dopuszczą do wulkanu i do elektrowni usrańców, to będzie spoko.

Portret użytkownika zika

wulkany, trzęsienia ziemi,

wulkany, trzęsienia ziemi, powodzie, susze, choroby, wojny zamachy, problemy ekon.swiata problmy na giełdach....to znakiTRZECG DNI CIEMNOŚCI. To mowi Jezus o ciemnościach które nadejdą ale potwierdzają to wielcy swięci; S.Faustyna w Dzienniczku p. 83 oraz O.pio Hildegarda z Bringen Maria taigi Elisabeth Canori.... Miłosierdzie Boże jest znakiem na czasy ostateczne. Stąd nadzwyczajny Rok Swiety Miłosierdzia Bozego. Podobnie wydarzenia w Medjugorie wzywają do pokuty i nawrócenia . Różaniec i Koronka jest ratunkiem dla swiata. polecam tematy: S.Łucja o III wojnie, ''sen''sw. Pius X, JPII we Fuldzie, O.Klimuszko o islamie. Mówcie innym by ich i siebie ocalić.

Skomentuj