W Japonii trwa polowanie na dzikie małpy po 10 atakach w dwa tygodnie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Japońska policja szuka dzikiej małpy, która w ciągu dwóch tygodni zaatakowała 10 osób. Ataki rozpoczęły się 8 lipca w okręgu Ogori w prefekturze Yamaguchi na południowym zachodzie kraju. W najpoważniejszym incydencie, włamaniu się do domu rodziny, mocno podrapała niemowlę.

 

 

W miniony weekend małpa otworzyła drzwi do mieszkania na parterze i podrapała czteroletnią dziewczynkę po nodze, pozostawiając ją z niewielkimi obrażeniami, zanim zaatakowała innych w pobliżu, podała agencja informacyjna Kyodo.

"Odkurzałam, kiedy usłyszałam płacz dziecka, odwróciłam się i zobaczyłam, że małpa chwyciła ją za nogi, gdy bawiła się na podłodze. Wyglądało na to, że próbowała wyciągnąć ją na ulicę" - powiedziała matka dziecka. lokalne media.Małpa o wysokości 40-50 cm weszła również do klasy miejscowego przedszkola i podrapała czteroletnią dziewczynkę.

Lokalna policja jest podobno w stanie najwyższej gotowości. Zastawiali pułapki na zwierzęta i ostrzegali ludzi, aby nie zostawiali otwartych okien. Lokalne biuro burmistrza rozdało ulotki zachęcające mieszkańców do czujności, ale od wtorku zwierzę wciąż było na wolności.

 

Media japońskie informuja, że od maja w okolicy zaobserwowano około 40 małp. To nie jedyne dzikie zwierzęta, które zwiększyły czujność ludzi w Japonii. W ostatnich latach w całym kraju odnotowano ataki niedźwiedzi. Wzrost liczby obserwacji i ataków niedźwiedzi tłumaczy się brakiem żołędzi w naturalnym środowisku zwierząt, co zmusza je do wędrówek po osadach w poszukiwaniu pożywienia.

 

Na wyludnionych obszarach wiejskich przyczynia się również do tego degradacja opuszczonych gruntów rolnych, które niegdyś stanowiły naturalną granicę między ich siedliskiem a osiedlami ludzkimi. Tylko na najbardziej wysuniętej na północ głównej wyspie Hokkaido liczba obserwacji niedźwiedzi wzrosła w zeszłym roku do 2197, czyli o 381 więcej niż rok wcześniej. W 2020 roku czarny niedźwiedź spędził ponad 12 godzin w centrum handlowym w prefekturze Ishikawa, zanim został zastrzelony przez lokalnego myśliwego.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

To dość nietypowe w Japonii.

To dość nietypowe w Japonii. Zdaje się że wszystko się zmienia, a to czy na lepsze czy na gorsze to już nie ma znaczenia. W końcu ostatnie 20 lat strasznie upośledziło ludzi dając im zbytnią wogodę i teraz ludzie powoli będą ponosić konsekwencje własnej głupoty i nieudolności.  

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

najważniejsze to nie oglądać

najważniejsze to nie oglądać telewizji, zwłaszcza programów informacyjnych bo one niszczę ludziom mózgi ! każdy normalny człowiek wie że Bóg stworzył Ziemię i całe życie a nie że pochodzimy od jakiejś mały ! Od małpy pochodzą pederaści i inne lewicowe oszołomy gender i pato elity ! Wmawiają wszystykim że pochodzimy od małpy i sami w to wierzą małpy człekokształte pederastyczne pato elit NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Goryl Magilla

Putin z małej no proszę

Putin z małej no proszę chazarek chciał być 1 i się pogubił nie zdążył zredagowac już błędu i poszło.teraz szybko popraw nim polacy wejdą bo Polaków to tu na jednej ręce da się policzyć.

Skomentuj