W Japonii stworzono innowacyjny zrobotyzowany egzoszkielet

Kategorie: 

Źródło: suidobashijuko.jp

Japońska firmy Suidobashi Industries stworzyła niezwykły zrobotyzowany egzoszkielet o nazwie Kuratas. Konstrukcja wygląda tak jakby był to rekwizyt do filmu science-fiction. Jest to jednak jak najbardziej realna technologia i na dodatek może zostać szybko zmilitaryzowana.

<--break->

 

Właściwie jest to coś jak zrobotyzowany kombinezon, który na dodatek można kupić przez Internet. Koszt tego urządzenia to około miliona dolarów. Film demonstracyjny przedstawia informacje o tym jak bezpiecznie wejść i wydostać się z ważącego pięć ton i wysokiego na 4 metry robota.

Źrodło: YouTube / suidobashijuko.jp

Zadbano również o opisy wielu zainstalowanych w kabinie interfejsów i udogodnień. Pokazano też jak zmienić robota w czterokołowy pojazd, upodabniający urządzenie do komiksowych transformerów. Co ciekawe robotem można też sterować zdalnie, za pomocą dołączonej do zestawu aplikacji mobilnej, która pozwala między innymi na kontrolowanie ramion.

Kadr z filmu Avatar - źródło: Century Fox

Zaprezentowano również delikatnie militarne rozszerzenia dla Kuratasa. Przedstawiono to jako niegroźne zabawki strzelające z ekologicznych rakiet, które nie mogą zrobić nic złego. Jednak skoro dało się podwiesić finezyjny karabin na wodę, to z pewnością można zrobić to samo z takim strzelającym ołowiem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

To jakaś totalna kpina...kupa

To jakaś totalna kpina...kupa złomu wykonująca podstawowe ruchy w żółwim tempie! Na filmiku przez moment widać nawet jakieś linki podtrzymujące tą kupę szmelcu. 100 szybciej i precyzyjniej ruszają się proste roboty przemysłowe na liniach montażowych w fabrykach.

Portret użytkownika Gary McKinnon

Prawdopodobieństwo powstania

Prawdopodobieństwo powstania życia z nieożywionej materii jest w zasadzie znikome (1 na 1040000). Liczba, która mu odpowiada jest wystarczająco duża, aby pochować całą teorię ewolucji. Nie było żadnego samorództwa (abiogenezy), ani na tej Ziemi, ani na żadnej innej planecie. A jeśli nie powstaliśmy jako wynik przypadku, to musieliśmy być produktem jakiejś wyższej inteligencji”. Samoistne powstanie życia przez przypadkowego połączenia się aminokwasów w unikalne łańcuchy tworzące proteiny jest więc wg niego niemożliwe.  Czy DNA jest więc programem obcych? Czy to jest prawdziwy Matrix? Możezadaniem DNA jest działać jak wirus komputerowy, który sprawia, żeludzkość jest tylko zdalnie sterowanym żyjątkiem bez wolnej woli, awszechświat wokół nas jest sztucznie wykreowaną rzeczywistością?Zakodowane przez obcych DNA, nie tylko nie pozwala nam zobaczyćsztuczności świata wkoło nas, ale też nie pozwala nam się „obudzić” –odzyskać pełnej świadomości.Co ztym idzie powstanie sztucznej inteligencji to kwestia czasu. Szacuje się, że ludzkość stworzy ją pomiędzy 2040, a 2050 rokiem. A kilka dekad później sztuczna inteligencja wyprzedzi w swoich możliwościach ludzką i stanie się... autonomiczna.Swiadomosc stworzona przez człowieka ktora bedzie w pełni swiadoma.

Portret użytkownika taght

Jak wg Ciebie może powstać

Jak wg Ciebie może powstać "sztuczna inteligencja"? Jak mi wiadomo to do tej pory nauka nie ma pojęcia jak powstała świadomość, będą próbować stowrzyć maszyne i potem sprwić by myślała mimo, że w naszym przypadku to co myśli czyli my, nasza świadomość zamieszkuje ciało. Co do dna to całe stworzenie na ziemi je posiada, rośliny, zwierzęta i my ludzie więc twoja teoria o kosmitach nie trzyma się kupy.

Portret użytkownika Arcanum

To coś bardzo duże te

To coś bardzo duże te prawdopodobieństwo im wyszło... Gdyby założyć, że na każdą gwiazdę w tej galaktyce przypadają średnio 3 planety i 1 na 1000 z nich posiada odpowiednie warunki (temp., materię "organiczną", wodę) to otrzymalibyśmy ok 900 000 000 planet. Dla tego prawdopodobieństwa (1 na 1040000) oznaczałoby w przybliżeniu aż 860 planet gdzie występuje lub występowało życie biologiczne i rzekomo miało powstać samo z siebie... A to tylko jedna galaktyka.
Dlaczego w laboratorium nie odtworzyli do tej pory procesu budowania protokomórek z podstawowej materii? Przecież mają zasoby i środki. No chyba że się nie da? Smile

Portret użytkownika Pantałyk

I to jest właśnie patologia

I to jest właśnie patologia tej chorej cywilizacji. Cokolwiek powstaje, pierwsze zastosowanie do jakiego się to przystosuje ma służyć celom militarnym i antyludzkim. Chore? Oczywiście że tak. Ale nie zapominajmy kto tym wszystkim kręci. Psychopaci na usługach "pasożytów". Dzięki nim wszystkim, nieubłaganie zbliżamy się do mało optymistycznego finału.

Skomentuj