W Japonii powstanie gigantyczna ściana w celu ochrony przed przyszłymi tsunami

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Władze Japonii zamierzają budować na północno-wschodnim wybrzeżu kraju systemu fortyfikacji przed tsunami, które będzie zbudowany z kompleksu betonowych ścian o łącznej długości około 400 km. Wysokość niektórych odcinków "Wielkiej japońskiej ściany" wyniesie aż 15 metrów. Inwestycja pochłonie około 820 miliardów jenów co odpowiada 6,8 miliardów dolarów.

 

Jak się okazuje ten desperacji pomysł ma wielu przeciwników. Jednym z ich głównych zarzutów jest, że budowa ogromnych betonowych barier zaszkodzi ekologii obszarów przybrzeżnych, i jest mało prawdopodobne, aby bariery zdołały ochronić ludzi przed tsunami.

 

Zwolennicy projektu z kolei oznacza, że ​​wzmocnienie to "zło konieczne". Ponadto, ze względu na budowę tych obiektów w obszarze tworzą się dodatkowe miejsca pracy. Japonia wciąż odczuwa skutki katastrofalnego trzęsienia ziemi z 2011. Minęły już cztery lata od kiedy doszło do potężnego trzęsienia ziemi i w konsekwencji tsunami o potężnej skali. Wszyscy chyba pamiętają zalewany port lotniczy Sendai.

Te fale uderzały na brzeg, zmiatając wszystko na swojej drodze, a ich siła oddziaływania rozciągała się na tysiące kilometrów. Epicentrum trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera znajdowało się 129 km na wschód od wspomnianego miasta Sendai, na wyspie Honsiu. Ogromne fale zaatakowały północno-wschodnie wybrzeże Japonii, 50 minut po trzęsieniu ziemi.

 

Podczas katastrofy zginęły 15 703 osoby. Rannych zostało 5315 mieszkańców kraju, zaginęło 4647 osób. Biorąc pod uwagę skalę kataklizmu można uznać, że to niewielkie straty. W porównywalnym tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku zginęło 250 tysięcy osób. W japońskim kataklizmie zostały uszkodzone lub zniszczone co najmniej 332 395 budynki .

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Kolejny durny i kosztowny

Kolejny durny i kosztowny pomysł japońskich władz .. ten mur się zaraz rozleci bo to teren gdzie prawie codziennie występuja wstrząsy o sile 5+ ale wtedy władze będ miały powód do renowacji muru, oczywiście za kolejne miliardy. Szkoda że tak mało ludzi dostrzega że największym problemem każdego kraju są jego władze.

Ojcem mojego kolegi był, według niego, hydraulik Miecio, ale w rzeczywistości był nim listonosz Edzio, dziadek i pradziadek nieznani. Z pierwszą żoną, Celyną, miał mój kolega same kłopoty bo dawała na prawo i lewo.

Portret użytkownika jaron22

Elektrownie atomowe

Elektrownie atomowe potrzebują wody do chłodzenia reaktorów. Dlatego budowane są przy morzu, rzekach czy innych zbiornikach wodnych. Nawiasem mówiąc, zbudowanie elektrowni atomowej nad polskim morzem sprawi że cały region ulegnie ogromnym zmianom. Mianowicie, ciepła woda która będzie trafiać z elektrowni do morza sprawi ogromny rozkwit glonó w całym regionie. upadnie turystyka w okolicy bo nikt nie będzie chciał kompać sie w zielonej glonowej zupie. Nasze morze jest prawie jak jezioro. Wymienialność wody jest na bardzo niskim poziomie. Sprawia to żę zrzuty gorącej wody do tego płytkiego morza zniszczą całe życie biologiczne w regionie elektrowni.

Skomentuj