W Japonii powstał składany samochód przypominający robota z filmu "Transformers"

Kategorie: 

Źródło: Youtube.com/Latest World News Today

W Japonii powstał składany samochód, który jest w stanie przecisnąć się nawet przez najciaśniejsze zakamarki. Pojazd ma być odpowiedzią na coraz mniejszą ilość przestrzeni przeznaczonej do parkowania.

 

Earth-1 został zaprojektowany, aby ułatwić parkowanie w zatłoczonym Tokio. Pojazd może transformować się do niewielkiej bryły i można go zaparkować nawet w ciasnych przestrzeniach. Samochód został zaprojektowany przez Kunio Okawara, znanego japońskiego artystę, który projektował roboty dla popularnego serialu „Gundam”.

„Przede wszystkim chcieliśmy znaleźć sposób jak zachęcić osoby, które zrezygnowały z samochodu do jego kupna. Wymyśliliśmy więc pojazd, który nie przypomina tradycyjnego samochodu, a raczej nowoczesną bryłę, przypominającą robota. Dzięki temu ludzie mogą poczuć się jakby sterowali robotem, a nie jeździli autem.” – dodał Kinoshita.

Four Link Systems planuje sprzedać 300 egzemplarzy w przyszłym roku. Jeden samochód ma kosztować 70 tys. dolarów. Firma ma nadzieję, że pierwsze pojazdy będą mogły znaleźć się na publicznych drogach już w marcu 2018 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj