W Japonii po sześciu latach obudził się wulkan Shinmoedake

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com

W południowo-zachodniej Japonii doszło do pierwszej od sześciu lat erupcji wulkanu Shinmoedake, który znajduje się na granicy prefektur Kagoshima i Miyazaki.

 

Wulkan uaktywnił się w środę rano. Japońska Agencja Meteorologiczna wprowadziła trzeci poziom ostrzegawczy w pięciostopniowej skali. Wstrzymano całkowicie ruch turystyczny w okolicach Shinmoedake. Zaleca się noszenie masek i kasków, jak również zachowanie ostrożności z powodu spadku popiołu i pyłu w promieniu 2 km od krateru.

 

Pióropusz dymu unosi się na wysokość 700 metrów. W okolicach 12 kilometrów od wulkanu zamknięto szkoły i młodzież szkolna nie uczęszcza na zajęcia. Dzisiaj, tj. 12 października br. naukowcy zarejestrowali dziwne dźwięki związane z erupcją 2,8 kilometrów od  Shinmoedake.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj