W Japonii mieszka już ponad 50 tysięcy stulatków

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

W porównaniu do ubiegłego roku, liczba stulatków w kraju Wschodzącego Słońca wzrosła o 5,5%. Tym samym liczba długowiecznych obywateli mogących się pochwalić trzycyfrowym wiekiem wzrosła do 54 397.

 

Według japońskiego ministerstwa zdrowia liczba stulatków wzrosła o 3000 osób. Najwięcej sędziwych obywateli to kobiety, których jest ponad 47 tysięcy a mężczyzn ponad 6 tysięcy. Średnia długość życia w Japonii wynosi obecnie 86 lat dla kobiet i 79 lat dla mężczyzn. Niedawno rząd stwierdził, że już 3 miliony ludzi ma ponad 65 lat a to oznacza, że starzenie się społeczeństwa staje się poważnym problemem.

 

Liczba stulatków wzrosła znacznie w ciągu ostatnich 5 lat. Jeszcze w 1963 roku były 153 osoby mogące się pochwalić tak sędziwym wiekiem. Jednak już w 1998 roku liczba osób mających sto lat i więcej wzrosła już do 10 tysięcy. Do 2007 roku doszła do 30 tysięcy a w 2012 przekroczyła 50 tysięcy.

 

Zdaniem ekspertów, jeśli te trendy się nie zatrzymają to do 2060 roku aż 40% populacji Japonii będzie miała 65 lat i więcej. Lawinowo zwiększająca się liczba osób starszych to jednak zapowiedź poważnych kłopotów dla zabezpieczenia socjalnego tych ludzi. Te same problemy dotykają innych społeczeństw uprzemysłowionych nastawionych na konsumpcję.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Max Martini

nie masz pojecia o czym

nie masz pojecia o czym piszesz
 
wiesz co to selekcja naturalna?
 
jesli poddasz populacje silnym czynnikom ktore spowoduja wysoka umieralnosc
to zastanow sie, kto przezyje?
najsilniejsze osobniki
 
jakie bedzie nastepne pokolenie? bardzo silne, dlugowieczne i odporne

Portret użytkownika Arti

02:07 " The women in Okinawa

02:07 " The women in Okinawa hold the record of the highest life-expectancy in the World - 86 years."

Czyli przewiduje się statystycznie, ze kobiety aktualnie srednio przezywaja 86 lat na wyspie Okinawie.
 
A co mówi nam artykuł rodem z najgorszych propagand wojennych? Okinawa = Japonia, a my daleko za murzynami.
 
Efekt? Kolejna cegiełka do nienawiści własnego narodu, bo ktoś z nas nie dość że śmie porównywać narody za pomocą cyferek to jeszcze robi to perfidnie źle.
 
Skąd ta podświadoma pogarda własną ziemią? Chyba częściej oglądacie ziemie innych przed ekranami niż własne skarby. Wstyd bracie i siostry

Portret użytkownika simon

po pierwsze w japonii nie ma

po pierwsze w japonii nie ma aspartamu i gmo, po drugie lerzy naprzeciwko z UK przecinając europę, po trzecie wschodzi u nich pierwsze słońce,4: mają różową skórę i holera wie skąd się wzięli Smile no i oc .zywiście mają taką technologie, że mieli premierę Wii U rok temu, a ty się o tej konsoli możesz nigdy nawet nie dowiedzieć, a oni i tak to mają w dupie

Portret użytkownika CRUSADERS

ćzarna stonka ma się dobrze w

ćzarna stonka ma się dobrze w Katolandzie.... Oni tak bardzo kochają mamonę...mają niebo na ziemi....im się żyje jak w raju - pałace, dziewuszki, luksusowe bryki. A ludzie dają kasiorę na ich rozrywki. Prosty lud boi się piekła i diabła, którym klechy straszą !!!

Skomentuj