W Japonii miały miejsce dwa poważne trzęsienia ziemi w ciągu 24 godzin

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011okdy

Po marcowym trzęsieniu ziemi w Japonii cała okolica wielkiego wstrząsu o magnitudzie 9.0 zaczęła drgać. Doszło do tego, że było tak wiele wstrząsów klasyfikowanych powyżej sześciu stopni w skali Richtera, iż nie były niczym nadzwyczajnym.

 

Po okresie eskalacji sejsmicznej doszło do znacznego uspokojenia i „szóstki” stawały się coraz rzadsze. Następnie „szóstki” odeszły prawie zupełnie i pojawiały się regularnie „piątki”. Ostatnie dni prowadzą do odwrócenia tego trędu. Ponownie zaczyna trząść Japonią i ponownie dzieje się to w okolicy prefektury Sendai doświadczonej marcowym kataklizmem.

 

Drugie duże trzęsienie ziemi uderzyło w ciągu 24 godzin u wybrzeży Japonii. Najnowsze dane mówią, że trzęsienie ziemi miało wielkość 6.3 i wydarzyło się na niewielkiej głębokości około 1 km. To kolejny poważny sygnał po trzęsieniu ziemi wielkości 6,4 , które nawiedziło ten sam region w sobotę. 

 

Sejsmolodzy od dawna obawiali się, że wstrząsy sejsmiczne od trzęsienia ziemi z marca wywołują naciski wzdłuż płyty brzegowej wskazując na wzrost niestabilności i możliwość zwiększonego ryzyka kolejnego dużego trzęsienia ziemi. W efekcie tych wstrząsów nie było ostrzeżenia przed tsunami. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj