W Japonii doszło do silnej erupcji wulkanu Sakurajima

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W japońskiej prefekturze Kagoshima znajdującej się na południowym zachodzie kraju, doszło do wzmożenia aktywności wulkanicznej w obrębie wulkanu Saurajima. Erupcja rozpoczęła się z krateru Showa. W sumie zanotowano kilkanaście paroksyzmów żywiołu.

 

Japońska Agencja Meteorologiczna informuje, że to pierwsza erupcja wulkanu Sakurajima tej siły od lipca 2016 roku. Nad stożkiem utrzymuje sie pióropusz gazów i pyłu wulkanicznego, który dociera do wysokości 4,3 km nad poziom morza. Erupcja z lipca zeszłego roku zdołała stworzyć chmurę sięgająca do 6 km.

Ze względu na wzmożenie aktywności wulkanicznej wprowadzono 3 poziom zagrożenia , tak zwany alarm pomarańczowy, dla wulkanu, co oznacza, że władze stanowczo odradzają zbliżanie się w okolice stożka wulkanicznego. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj