W Japonii, do użytku weszły przezroczyste toalety

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Japonia to dość specyficzny kraj, do którego dziwactw zdążyliśmy już przywyknąć. Na życzenie władz Tokio, jeden z tamtejszych architektów stworzył przezroczyste toalety, aby rozwiać obawy dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

 


Jak narazie, te niezwykłe ubikacje znajdują się w dwóch parkach publicznych. Zgodnie z logiką władz, ci, którzy muszą iść za potrzebą, jeszcze przed wejściem do toalety mogą sprawdzić czystość i bezpieczeństwo boksów bez konieczności wchodzenia do środka lub dotykania czegokolwiek.

Nowe Toalety - zaprojektowane przez Shigeru Ban, architekta nagrodzonego nagrodą Pritzkera - są wykonane z „inteligentnego szkła”. Narazie jest ono używane głównie w biurach i innych budynkach, aby zapewnić prywatność w razie potrzeby. Po zablokowaniu drzwi prąd elektryczny ustawia kryształy w szkle w taki sposób, aby przepuszczały więcej światła, tworząc przezroczysty efekt. Kiedy boksy są zajęte, szklane kabiny toaletowe stają się matowe.

Toalety zostały zaprezentowane jako kolejny futurystyczny i estetyczny przykład postępu technicznego w Japonii. Pojawiają się oczywiście obawy zgodnie, z którymi awaria takiej toalety skończyłaby się dla jej użytkownika sporym ośmieszeniem.

 


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj