W Japonii aresztowano osobę za posiadanie broni drukowanej w drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: YouTube
Zakup drukarki 3D sam w sobie nie jest żadnym problemem a posiadając takie urządzenie, jesteśmy w stanie stworzyć przedmioty, jakie tylko zdołają przyjść nam do głowy. Jednak gdy użytkownik poszuka w Internecie odpowiednich projektów, wydrukuje sobie plastikową broń i już w tym momencie może mieć problemy z prawem.

 

Temat drukowanej broni po raz pierwszy wywołał ogromne kontrowersje w maju zeszłego roku, gdy Cody Wilson, student prawa na uniwersytecie w Teksasie, wydrukował plastikowy pistolet Liberator, opublikował jego projekty w Internecie i zachęcał wszystkich ludzi na świecie aby poszli jego śladami. Jednak usunięcie ze strony http://defcad.org projektów broni niczego tak naprawdę nie zmieniło, ponieważ pliki te zostały pobane ponad 100 tysięcy razy. Wystarczy więc odrobina cierpliwości aby znaleźć je w sieci.

 

Temat drukowanych, plasitkowych, niebezpiecznych i trudnych do wykrycia a przede wszystkim nielegalnych w świetle prawa broni nie został zamknięty ani zapomniany przez przeciętnych obywateli na całym świecie. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii policja zarekwirowała drukarkę 3D oraz wydrukowane części, które przypominały magazynek oraz spust.

 

W Izraelu również w poprzednim roku, reporter Uri Even wydrukował plastikową broń i udał się z nią do Knesetu, aby sprawdzić, czy policja zdoła ją wykryć. Nie dość, że mężczyzna znalazł się w budynku, to jeszcze udało mu się wejść na konferencję, na której przemawiał Benjamin Netanjahu. Reporter, który ukrywał plastikową broń, znajdował się kilkanaście metrów od premiera.

 

W ostatnim czasie w Japonii również miało miejsce wydarzenie z drukowaną bronią w roli głównej. Jak informuje Jiji Press, uczeń Wyższej Szkoły w Instytucie Technologicznym Shonan (Japonia, Kanagawa) został aresztowany gdy policja znalazła w jego mieszkaniu pięć plastikowych broni, wykonanych w drukarce 3D.

 

Jak wykazały analizy laboratoryjne, dwie z nich mogły obsługiwać metalowe kule, jednak w mieszkaniu ucznia nie znaleziono żadnych naboi. Policja zarekwirowała drukarkę 3D, którą uczeń zakupił przez Internet, narzędzia służące do produkcji broni oraz jego komputer, w którym znaleziono projekty pistoletów.

 

Drukarki 3D stają się coraz bardziej powszechne i coraz tańsze, jednak wraz z popularnością trójwymiarowego druku może również wzrosnąć liczba osób, która będzie chciała wydrukować plastikową broń. Posiadanie takich drukarek jest jak najbardziej dozwolone, jednak aby wydrukować pistolet, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni projekt w Internecie. Władze mogą mieć dwa wyjścia - zakazać sprzedaży drukarek 3D albo korzystania z Internetu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ariel

Jest cała masa debilnych

Jest cała masa debilnych rozporządzen ułatwiających życie urzędnikom (służbom) i w celu wprowadzenia tzw. porządku publicznego. Naprawdę nie chodzi tutaj o to by ochronić słabych i naiwnych ale by mieć tzw. świięty spokój.
W praktyce obserwujemy w efekcie takiego podejścia powrót faszyzmu w pięknym stylu. Oczekuję, że niedługo Tor zostanie zakazany lub zwyczajnie wyblokowany jak torrenty a w sklepach będzie można kupić tylko krótkie, szybko tępiące się noże. Zresztą z nożem długości powyżej 15 cm (chyba, nie pamiętam dokładnie jaka długość) nie można chodzić bez zezwolenia.
p.....ć to wszystko.

Portret użytkownika euklides

Grzechotnik stał się symbolem

Grzechotnik stał się symbolem libertarian.
 
„Pamiętam, że jego oko wpatrzone było w jasność, inaczej niż u innych zwierząt, i że nie ma powiek – może zatem być cennym symbolem czujności. Nigdy nie rozpoczyna ataku, gdy jednak już się zaangażuje – nigdy się nie poddaje. Jest dzięki temu symbolem wielkoduszności i prawdziwej odwagi. Broń, którą dała mu natura, skrywa w podniebieniu – jakby obawiał się prowokowania walki. Dla niezorientowanych wydaje się najbardziej bezbronnym ze zwierząt. Nawet jeśli ta broń jest widoczna i wyciągnięta do obrony – wydaje się słaba i godna pogardy. Jednak rany jakie zadaje, chociaż niewielkie, są decydujące i śmiertelne. Świadomy tego, zanim zrani, zawsze daje wyraźny sygnał – nawet swojemu wrogowi – i ostrzega przed niebezpieczeństwem deptania po sobie. Czyżbym się mylił, sir, będąc przeświadczonym, że jest to wyraźny obraz temperamentu i zachowania się Ameryki?"
 
Niestety rozmaici ludzie pomimo ostrzeżeń deptali nas. Błąd.

Portret użytkownika koń który mówi

Co tam drukarka 3D... a co

Co tam drukarka 3D... a co powiecie na wypasione urządzenie do nawijania makaronu na uszy? Kilka egzemplarzy jest testowanych na ludziach w Polsce, m.in. prehmier tusk posiada jeden, drugi miał rostowski i próbował wywieźć do UK ale mu się nie udało, a trzeci podobno nosi przy sobie sikorski. Nie wiadomo ile ich jest dokładnie ale przypuszczam że sporo.

Portret użytkownika zz

A po co zakazywać, to ułatwi

A po co zakazywać, to ułatwi depopulację, rozwiąże problemy z nadmierną emisją CO2, problemy głodu, problemy mieszkaniowe (np w Polsce), odciąży wymiar sprawiedliwości, umożliwi demokrację bezpośrednią, ludzie staną się lepsi (zostaną lepsi - ci co lepiej strzelają), przestaną się kłócić - będzie mniej powodów i za daleko, i wszyscy będą wreszcie bogaci.

Portret użytkownika greani11

jesli chodzi o wymiar

jesli chodzi o wymiar sprawiedliwosci to podejrzewam ze bedzei mial duzo wiecej zajecia jak piszesz pozatym bedzei potrzeba wybudowania conajmniej 100% wiecejh wiezien .ale masz racje znajda tam zatrudnienie ludzie hehehe.przedewszystkim trzeba by pozbyc sie wszystkich nacjonalistow w kazdym kraju i prawicowcow tedy bylo by mniej trupow i mniej problemow ziemia jest dla ludzi nei wazne gdzei miezskasz  kazdy wybiera swoje miejsce i to jest najwazniejsze a ciagle klotnie ze ten u nas jerst a tamten gdzie indziej kogo to obchodzi zyci3 ekreci sie tylko dlatego ze sie mieszamy nei tylko rasy ale i technologie a tych co chjca pozostac przy technologii sprzed 50 lat  proponuje rosje i inne swiatki.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Strony

Skomentuj