W Jakucji zarejestrowano temperaturę minus 62 stopnie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Temperaturę powietrza minus 62 stopnie Celsjusza zanotowano w niedzielę rano na stacji meteorologicznej Tongulakh w górskim regionie Jakucji. Poinformowała o tym Jakucka Departamentu Hydrometeorologii i Monitoringu Środowiska (YAUGMS).

 

Według raportu w nocy temperatura na stacji wynosiła minus 62 stopnie. Jak zauważono w YUGMS, stacja jest trudno dostępna, ale wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia do prowadzenia obserwacji hydrometeorologicznych.

 

Osada Tongulakh znajduje się 60 km od wsi Keptin. Ponadto, według meteorologów, w regionalnym centrum obwodu górnego, wiosce Berdigestakh, temperatura spadła do 59 stopni. Minus 50 stopni i poniżej zarejestrowano w 30 punktach obserwacyjnych - Sangar, Werkhnewiljujsk, Wiljujsk, Pokrowsk, Njurba, Teply Klyucz, Olenjok, Ejik, Batamaj. Niskie temperatury utrzymują się w Jakucku również obecnie i mróz nie zelżał.

Jakucja jest regionem w Rosji, który jest znany z surowych warunków pogodowych, szczególnie zimą. Rekord zimna w Jakucji znajduje się w mieście Ojmjakon, które jest uważane za najzimniejsze miejsce na Ziemi zamieszkane przez ludzi.

 

Rekordowa temperatura minimalna w Ojmjakonie to -67,7°C, która została odnotowana 18 stycznia 1933 roku. To jest jedno z najniższych odnotowanych temperatur na Ziemi. Warto pamiętać, że to tylko jeden z rekordów zimna z Jakucji, temperatury zimą w tym regionie często spadają poniżej -50°C.

.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Śledzę satelitarne wskazania

Śledzę satelitarne wskazania - temperatury Ziemi (od 2000 roku) i zauważyłem dziwne zjawisko. W miesiącach zimowych (zwłaszcza w styczniu), temperatura wnętrza Grenlandii i Jakucji (jak również Antarktydy) - pozostaje wciąż ta sama. Nawet jeśli się zmienia - to bardzo mało, gdyż operuję na średniej (z okresu 2000-2022) i srednich ruchomych (3-letnich) pocszczególnych miesięcy. Przedstawiony stan (niezmienności), przełacza się (w miesiącach kwiecień i październik). W miesiącach letnich, niezmienna temperaura, "przenosi się" - na północną Afrykę i Bliski Wschód (tworząc motyw - podobny do motyla). Dane kończą się, na 2021 roku - stąd moje zdziwienie. Tam zawsze (w zimie) - powinno być, koło -60ºC

Portret użytkownika aatempechujki

hehehe ruskie to są takie

hehehe ruskie to są takie głupie ze zrobili filmik propahandowy jak to europa zaamarza i kończy się jedzeniem chomika XDDDD

teraz sie okazuje, że sami rosjanie mają gaz ale marzną w domach hahahahha naród debili hhahahaha

Portret użytkownika Endymion

chyba zbyt prawdziwe, bo

chyba zbyt prawdziwe, bo usunięte Sad teoria hologramu przemawia do mnie, znam ją od lat. 

Jim Carey i film Truman Show pokazuje to bezbłędnie.

Czy mieliście kiedyś wrażenie, że ludzie w waszym otoczeniu nie znaleźli się przypadkowo, a wykonują zadanie? Miałem to wielokrotnie.. TRUST NO ONE,  za dzieciaka byłem fanem "z archiwum X", miałem plakaty w pokoju i na oknie z taśmy czarnej wyklejone "X". Po latach w tym małolacie widzę mądrzejszego od siebie, bo nie zachowałem gardy i "koledzy" penery okradli mnie.. na drobne, ale dojazd mają jak ich spotkam.. "TRUST NO ONE", tego należy trzymać się, ryj nie szklanka, a honoru nie zgubisz.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj