W Jakucji Rosja wprowadza stan wyjątkowy z powodu inwazji wilków

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Jakucji wprowadzono stan wyjątkowy w związku ze wzrostem liczby ataków wilków na zwierzęta domowe, donosi BBC powołując się na służby prasowe prezydenta i rządu w regionie.

 

Sezon polowania na wilki w Jakucji będzie trwał cały rok, począwszy od 15 stycznia. Strzelanie do drapieżników zostanie wstrzymane, gdy ich liczba zostanie zmniejszona z obecnych 3,5 tysiąca do 500 sztuk. Odpowiednie ministerstwa i agencje zajmują się tworzeniem wyspecjalizowanych zespołów łowców i zapewniają im wszystko, co niezbędne do udanego polowania, donosi "Interfax" . 

 

 
Oprócz świadczenia pieniężne dla każdej zdobytej wilczej skóry, dla najlepszych myśliwych zostaną ustalone nagrody specjalne. Ich wysokość ma zostać określona przez rządu republiki. Należy również zauważyć, że sezon polowania na wilki w Jakucji będzie trwał przez cały rok. 
 
 
Według Ministerstwa Rolnictwa Jakucji w 2012 r., wilki spowodowały straty uszczuplając 313 stada koni i zabijając kilkanaście tysięcy reniferów. Szczególnie ciężkie straty poniosła farmy. Poważne szkody spowodowane przez wilki wyrządzone zostały populacji dzikich zwierząt. Zdaniem ekspertów, jednym z głównych powodów wzrostu liczby ataków na zwierzęta domowe, było zmniejszenie liczebnośc i zajęcy stanowiących ich główne źródło żywności. W konsekwencji doszło do masowej migracji wilków z obszarów górskich tajgi do regionów centralnych.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mimi

Nie ma co ich winic i

Nie ma co ich winic i zabijac, to tylko naturalny instynkt przetrwania. Jak nie maja co jesc, to migruja. Rozwiazaniem mogloby byc zwykle dokarmianie wilkow. Np. Dwa czy trzy razy w tyg zrzucic im z helikoptera lub samolotu jedzenie. Przeciez tyle sie go marnuje. One tez chca zyc, a my, jako naczelni powinnismy wystapic z rozwiazaniem.

Portret użytkownika xx

Ciekawe kiedy zaczną sezon

Ciekawe kiedy zaczną sezon polowań na ludzi?
Bo trzeba zrdukować populacją z 7 mld do 500 mln.
Fortuna kołem się toczy, lub jak kto woli
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
Albo jeszcze inaczej:
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Skomentuj