W Izraelu ptasia grypa zabija żurawie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ofiarami ptasiej grypy, która wybuchła w Izraelu, padło 2 tys. żurawi, które zamieszkiwały teren rezerwatu na północy kraju. Poinformowali o tym kierownicy rezerwatu i władze izraelskie.

Wirus ptasiej grypy jest obserwowany w Izraelu co roku, ale niedawna epidemia jest znacznie większa niż zwykle. Oprócz 2 tys. zgonów żurawi z powodu wirusa, około 10 tys. jest obecnie zarażonych.

 

Co roku żurawie przylatują do Izraela w sezonie jesiennym, lecąc do Afryki. Ptaki zatrzymują się na chronionym obszarze Doliny Hula, a następnie większość z nich kontynuuje swoją drogę. W tym roku w dolinie pozostało około 40 tysięcy ptaków.

 

Zarządzający obszarami chronionymi i władze kraju obawiają się wybuchu ptasiej grypy na dużą skalę, która może mieć wpływ na liczebność populacji ptaków. Wirus H5N1 rzadko przenosi się na ludzi, ale znane są przypadki, kiedy tak się stało. Według danych WHO od 2003 roku infekcja pochłonęła życie 459 osób. Prawie wszyscy byli obywatelami Indonezji, Egiptu i Wietnamu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Jaro

Co do ptasiej grypy to nie

Co do ptasiej grypy to nie wiem co to było ale chyba istnieje- tak przynajmniej stwierdził PIW- bo zabiła mi ponad 80000 kur (dwa kurniki) bez niczyjej pomocy w około tydzień czasu. Powiat żuromin - może słyszałeś... 

Skomentuj