w Izraelu odkryto komary zarażone śmiertelnym wirusem Zachodniego Nilu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ministerstwo Środowiska Izraela poinformowało, że komary zakażone śmiertelnym wirusem Zachodniego Nilu zostały znalezione w centralnej i północnej części tego kraju. Zainfekowane komary zostały wykryte podczas rutynowego pobierania próbek w nadmorskim mieście Herzliya niedaleko Tel Awiwu.

 

Infekcje wykryto w złapanych i wysłanych do laboratoriów osobnikach. Po wykryciu zakażonych komarów, Ministerstwo Zdrowia poleciło lokalnym władzom zintensyfikowanie monitoringu i w razie potrzeby przeprowadzenie eksterminacji. Wezwano także mieszkańców tych obszarów, do zachowania czujności w przypadku braku niezbędnych szczepień.

Gorączka Zachodniego Nilu, może być śmiertelna i jest wywoływana przez wirus, który występuje głównie u ptaków. Na ludzi przenosi się on poprzez ukąszenia komarów. Większość osób zakażonych wirusem cierpi na objawy grypopodobne, takie jak bóle głowy, gorączka, osłabienie, bóle stawów i mięśni, zapalenie spojówek, wysypki, a czasem nudności i biegunka. U niewielkiego odsetka ludzi może nawet rozwinąć się infekcja mózgu, która może prowadzić do paraliżu, uszkodzenia mózgu i śmierci.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Polish Pride

Ja osobiscie złapałem 22.05

Ja osobiscie złapałem 22.05.2021 roku takiego kmara w Polsce w Bytomiu w woj Śląskim  z tego co czytałem jestem drugim Polakiem , który złapał tego komara . Pierwszy raz komar tygrysi był zauważony w Katowicach w polsce wiosną 2019 roku przez jakiegoś profesora .  Tych komarów jest już cała masa w polsce południowej jednak ludzie nie zwracają na to uwagi . Nie mam zamiaru kłamać i posiadam zdjęcie tego komara . które zrobłem osobście . Dokładna lokalizacja gdzie był ten komar to pomiędzy Bytomiem , a Tarnowskimi Górami  , gdzie zamieszkuję . Pozdawiam serdecznie i zmoich obserwacji wymika , że te komary ą już w południowej Polsce , gdzieś do Częstochowy , a może i do Wielunia , a za dwa lata dotrą spokojnie do okolic poznania o ile nie dotrą już w tym roku .

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

INFEKCJA MÓZGA !

INFEKCJA MÓZGA !

„U niewielkiego odsetka /pustynnych karaluszków/ może nawet rozwinąć się infekcja mózga…”

- O…O… a czy znasz chociaż jednego egzemplarza z wiadomego naroda… który by nie miał INFEKCJI MÓZGA…??!!

-  Chyba jednak ten nowy materac nie za bardzo ci pomógł…??

             W Izraelu istnieje potężne polskie lobby. "Ci Żydzi to gorący polscy  patrioci" – komentuje profesor historii Łukasz T. Sroka | TwojaHistoria.pl  

       Żydzi polscy to  wielka polska tradycja

 https://www.youtube.com/watch?v=PV7B_xfOn3k&t 

 * Podobieństwo osób, parchatych sytuacji i infekcji mózga... jest zupeeeeełnie PRZYPADKOWE...!!!

Strony

Skomentuj