W Izraelu odbyły się manewry wojskowe. Czy kraj przygotowuje się do wojny?

Kategorie: 

Źródło: Master Sgt. Kevin J. Gruenwald/US Air Force
W Izraelu trwa właśnie trzecia intifada, czyli powstanie Palestyńczyków przeciwko okupacji. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna i pojawia się pytanie czy państwo żydowskie przygotowuje się właśnie do kolejnej wojny.

 

W Strefie Gazy i w Zachodnim Brzegu Jordanu mają miejsce intensywne walki między Palestyńczykami a izraelską policją i wojskiem. W ruch poszły kamienie i koktajle Mołotowa a służby porządkowe używają gazu łzawiącego, gumowych kul a czasem nawet ostrej amunicji. Liczba zabitych i rannych rośnie w dramatycznym tempie. 

 

Na przejściu granicznym Erez w północnej części Strefy Gazy, wojsko zaczęło strzelać do tłumu który starał się przedostać na drugą stronę. Łącznie ponad 50 osób zostało rannych. Podobna sytuacja miała miejsce w Betlejem - Palestyńczycy rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa ale służby szybko rozpędziły napastników przy pomocy gumowych kul i gazu łazwiącego. Ponad 30 osób zostało rannych.

 

W ostatnich tygodniach zginęło co najmniej 65 Palestyńczyków i 11 Izraelczyków a rannych zostało ponad 2,100 osób. W tym samym czasie, władze Autonomii Palestyńskiej złożyły do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości kolejne dokumenty które wskazują, że Izrael podczas zeszłorocznego konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy popełnił zbrodnie wojenne.

 

Należy również dodać, że Izrael prowadził teraz dwutygodniowe manewry wojskowe "Blue Flag 2015". Symulowano między innymi walki powietrzne z wrogiem oraz ataki na ruchome i stacjonarne cele. W ćwiczeniach wzięły udział Stany Zjednoczone, Grecja oraz Polska (sześć myśliwców F-16 i kilkudziesięciu żołnierzy). Warto zadać pytanie czy są to przygotowania do zbliżającej się wojny - ze Strefą Gazy i organizacją Hamas, z libańskim Hezbollahem czy może z Syrią/Iranem?

 

 

Źródła:

http://www.theglobeandmail.com/news/world/palestinians-give-new-evidence-of-alleged-israeli-war-crimes-to-icc/article27048457/

http://www.defensenews.com/story/defense/training-simulation/2015/10/29/israel-concludes-multinational-blue-flag-drill/74815626/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Wie ktoś może ile polskich F

Wie ktoś może ile polskich F-16 (zakupionych by bronić nieba nad Polin!) aktualnie od lat broni niezawisłości, integralności i niepodzielności terytorialnej ono go jego Eretz Srulsrahell - ojczyzny naszego ukochanego prezydenta Andrzeja Judy & judische kamarilien polinsche regirung und parlament?

Portret użytkownika Jan Pastafarian

Wszystkim zainteresowanym

Wszystkim zainteresowanym tematem gorąco polecam dzisiejszy Teleekspress - jak nigdy tak właśnie dziś wzorcowy obiekt studium zakłamania podobno wolnych, podobno wreszcie prawdomównych mendiów publicznych - owszem, nasi w liczbie 600 chłopa i kilka F'ów ćwiczą ale...są to ćwiczenia NATO'wskie!! I nie w żadnym tam Zas'raelu ćwiczą tylko...nad szeroko i głęboko pojętym Morzem Śródziemnym!! A że psim'padkiem nad tym morzem siedzi (i nim tam każda sardynka śmierdzi) Eretz Israeli? - no cóż, sie zdarza, prawda? A tak niewiele brakowało by to Madagaskar a nie Palestyna, wył ze szczęścia goszcząc tego ...syna.

Portret użytkownika Jan Pastafarian

Daremne żale, prożny

Daremne żale, prożny trud, 
bezsilne złożeczenia!!
Ten podły bliskowschodni Bund
jest do wykorzenienia!
Kpią sobie z boga, z Sądów, 
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że dnia pewnego Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Pers jądra zbiera już od lat 
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "Słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy
Na Łono Abrahama Los
wyśle gatunek wszawy...

Portret użytkownika achiles

WSZYSCY SIĘ SZKOLĄ I PRĘŻĄ

WSZYSCY SIĘ SZKOLĄ I PRĘŻĄ MUSKUŁY, PRZED NADCHODZĄCĄ DECYDUJĄCĄ ROZGRYWKĄ, DOBRA ZE ZŁEM, NA POLACH MEGIDO, CZYTAJ ARMAGEDON.  NATO ma obecnie wielkie manewry, Chiny mocno trenują i DZIECI KAŻĄ ROBIĆ WIĘCEJ SWOIM OBYWATELOM. U NAS NASI i szatańskie wojska szaleją w ORZYSZU, skąd już blisko do Rosyjskiej granicy, Izraelczycy się szkolą, jak powyżej jest opisane, IRAN pokazał jakie ma olbrzymie BAZY W SKAŁACH I CO TAM UKRYWA, samolot ROSYJSKI z wieloma ROSYJSKIMI OBYWATELAMI, niby spadł dziś na SYNAJU, a Egipt jest obecnie z Rosjanami, Chiny zapowiedziały, że to ostatni RAZ pozwalają się beztrosko ZAWIERUSZYĆ szatańskim okrętom wojennym, na SWOICH WODACH I PRZY ICH MORSKICH BAZACH NOWYCH, u NAS PIS wygrało, po tym jak dostało namaszczenie od szatańskiego nowego AMBASADORA, Europę V KOLUMNA zwierzaków zalewa wraz z uchodźcami, pod przykryciem, a Angela Merkel podpisuje największy kontrakt na dostarczenie Chinom 160 PASAŻERSKICH ARIBASÓW, na MILIARDY EURO i tak dalej i tak dalej. WIĘC CHYBA WIADOMO, DO KĄD TO ZMIERZA. 

Portret użytkownika wsciekła

ok, ale zanim dojdzie do tej

ok, ale zanim dojdzie do tej nietypowiej zagrywki jaka sie bedzie rozgrywac ,w sumie to ciekawe bowiem bedzie to wojna ludzka ale natchnieta przez Boga przeciwko szatanowi i jego siłom zła ...to musza wyschnac wody Eufratu i Tygrysa , musi przypirzyc w ziemie zatruwająca wody kometa zwana Piołun ,a i na koniec ma byc obalona religia fałszywa ...czyli przed nami jeszcze troszke trwożących wydarzeń swiatowych ,zanim nadejdzie to najważniejsze...ilu dotrwa do tej chwili ? biblia opisuje ze niewielu żyjacych na ziemi...
dobranoc,kolorowych snów...

Skomentuj