W Irlandii myśliwy zginął w wyniku ataku jelenia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Irlandii znany lokalny myśliwy zmarł po ataku jelenia. Trwa śledztwo w sprawie tragedii w północnej części hrabstwa Cork, w wyniku której zginął ojciec trójki dzieci. Czterdziestopięcioletni myśliwy, Gerard Withers, doznał śmiertelnych obrażeń po zaatakowaniu przez jelenia, we wtorek po południu.

 

Tragedia wydarzyła się w szkółce Duhallow Hunt w północnym Cork, gdzie jeleń był hodowany i trzymany jako zwierzę domowe. Withers opiekował się dorosłym zwierzęciem, gdy nagle został zaatakowany. Zanim udało mu się uciec w bezpieczne miejsce, został przebity rogami i stratowany przez ciężkie zwierzę.

 

Alarm został podniesiony dopiero, gdy pan Withers nie wrócił do domu z miejsca karmienia, bo jego przyjaciele martwili się o niego. Potem został znaleziony leżący na ziemi na podwórku. Zwierzę zostało odpędzone od pana Withersa i udzielono pomocy medycznej. Niestety, został uznany za zmarłego wkrótce potem, zanim został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Cork. Na miejsce przyjechała policja i ratownicy medyczni. Incydent jest obecnie badany przez irlandzkie służby.

 

Gerard Withers był ojcem trójki dzieci. Był też szanowany w okolicy jako doświadczony myśliwy, znany w całym północnym Cork. Był on związany z wieloma organizacjami pozarządowymi i był szanowaną postacią w kręgach łowieckich.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maximus

Ten jeleń był bezdennie głupi

Ten jeleń był bezdennie głupi. Nie gryzie się ręki, która karmi. Zabity przez niego człowiek, choć nazywamy go myśliwym, był jego hodowcą. Nie polował na niego, tylko go karmił. Po tym wyczynie zdechnie z głodu, albo będzie wkrótce ubity. Niestety, dziki instynkt przeważył nad rozumem. Mięsożerne zwierzęta mają lepiej rozwinięty mózg i rzadziej zdarzają się takie przypadki. Ale nawet ludziom przytrafia się taka głupota, gdy rządy realizują ludobójstwo swoich obywateli, jakby nie wiedzieli, kto ich utrzymuje.

Portret użytkownika Piotr77

Podobne wpadki miały miejsce

Podobne wpadki miały miejsce także w Polsce gdzie hodowany samiec sarny (nie wiem czy przez myśliwego czy nie) zaatakował plecy opiekującej się nim dziewczyny. Także nie cieszcie się zbytnio weganie ze że śmierci ludzkiej bo was identycznie by to zwierzę potraktowało.

Portret użytkownika drako_tr

@Piotr77 To jest zwykła

@Piotr77 To jest zwykła naturalna selekcja, skoro ktoś jest na tyle tępy, że nie wie, iż to są cały czas dzikie zwierzęta, to ginie... jak wiadomo, głupki giną pierwsze, wiec czemu mamy ich opłakiwać?

Nie jestem weganinem, ale nienawidzę, jak bydlaki (myśliwi) zabijają te majestatyczne zwierzęta dla przyjemności i pieniędzy.

Portret użytkownika Piotr77

Przecież środowiska

Przecież środowiska rotszyldowo sorosowe to środowiska lewicowe nawołujące do likwidacji myślistwa, rozbrojenia obywateli, weganizmu etc. Wy macie jakiś dysonans poznawczy czy co? ?

Strony

Skomentuj