W Iranie odkryto ogromne złoża ropy naftowej i gazu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Bogaty w zasoby naturalne Iran powiadomił o odkryciu kolejnych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Kraj ten posiada zresztą największe rezerwy węglowodorów na świecie.

 

Szef zespołu poszukiwawczego Narodowej Irańskiej Spółki Naftowej (NIOC), Seyyed Saleh Hendi powiadomił, że kilkanaście nowych złóż zostało znalezionych w zachodniej prowincji Lorestan. Zawierają one łącznie 30 miliardów baryłek ropy i ponad 3,6 biliona metrów sześciennych gazu ziemnego.

Iran posiada obecnie około 157 miliardów baryłek potwierdzonych zasobów ropy naftowej - trzecie pod względem wielkości na świecie. Kraj ma również największe zasoby gazu ziemnego. Nic dziwnego, że Izraelowi, Arabii Saudyjskiej i Stanom Zjednoczonym tak bardzo zależy na wywołaniu wojny z Iranem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ggość

na ich zasoby mają chrapkę

na ich zasoby mają chrapkę Amerykanie i nie tylko. izrael tez chce z nimi wojny najlepiej czyimiś rękoma by izraelczycy nie gineli. USA zechcą wprowadzić im demokrację. Polski GROM wysłano do Syrii bez pytania społeczenstwa o opinię. może następnym razem wyślą naszych chłopców do Iranu? kto wie.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Nie "Izraelowi i Stanom

Nie "Izraelowi i Stanom Zjednoczonym zależy" tylko Srulsrahell'owi i US'rahell'owi zależy na niegasnących wojnach itp., w końcu rządzący US'rahell'em Kompleks Wojskowo-Przemysłowy nie da sobie rozkazywać co ma a czego nie ma robić, wręcz przeciwnie - to on rozkazuje co/kogo ma atakować Armia Satanów Złajdaczonych AP, kogo bombardować, u kogo na rozpalonej pustyni flancować rozsadę demokracji i czyją - a już na pewno nie świętą żydowską! - krwią podlewać ją!!

Portret użytkownika pacynka

Teraz już z pewnością w

Teraz już z pewnością w Iranie zapanuje największe osiągnięcie ludzkości....Demokracja. Ci zaś, którzy przeżyją będą żyli długo iszczęśliwie. Dobrze, że nasi umiłowani przywódcy oddali wszystko za szkolenia na karaibach, bankiety i synekury. Z tego punktu widzenia uratowali nam życie. Czyż nie jest pięknie?

Skomentuj