W Indonezji znaleziono dwa martwe rekiny wielorybie w ciągu trzech dni

Kategorie: 

tochka.com

Jak donoszą media indonezyjskie w ciągu trzech ostatnich dni doszło już do dwóch przypadków wyrzucenia na plaże osobników z gatunku rekinów wielorybich. Znalezisko wzbudziło zrozumiałe zainteresowanie wśród lokalnych mieszkańców.

 

Rekiny wielorybie są bardzo rzadkim gatunkiem żarłaczy. Jest to zwierzę, które mimo imponującego widoku nie stanowi zagrożenia dla ludzi, jest tak, dlatego, że żywi się planktonem.

Pierwszego rekina znaleziono na indonezyjskiej plaży 2 sierpnia a kolejnego już w dwa dni potem. To dość niezwykłe, że w tak krótkim czasie doszło do dwóch takich samych przypadków. Naukowcy zastanawiają się, co mogło spowodować, że rekiny z tego gatunku padają. Aktualna hipoteza zakłada, że przyczyną mogły być zderzenia ze statkami. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika magi74

A moze wzieli sie juz za

A moze wzieli sie juz za depopulacje flory?? Moze wedlug nich i ona zagraza przepelnieniem planety??" Naukowe" wyjasnienia!! - czegos takiego nie powinno puszczac sie do druku. Moga wcisnac to mojemu trzyletniemu synowi. Choc i on lada dzien nie da sobie napluc w kasze.Pablo- moje poparcie. Zbyt malo tematow. Czasem kilka dni po rzad te same.Jest przeciez tyle ciekawych spraw. Moze my powinnismy mu z jakimis pomoc?

Portret użytkownika Zenek

Kiedys naukowcami zostawali

Kiedys naukowcami zostawali ludzie którzy mieli marzenia. Dziś nałukowcem zostają hieny chciwe na grandy i dla kolejnej sakiewki srebrników od sponsora gotowi są się szmacić bardziej niż najgorsi uliczni narkomani na głodzie na strzała. Znak obecnych czasów. Już się nie szmacą najbiedniejsi by przeżyć, ale najbogatsi dla kolejnego gadźetu wyznaczającego ich yewropejskość. Im wieksze mniemanie takich o sobie tym większa kanalia pod garniturem siedzi. Bydlęta w krawatach nauczone ideologią tylko żreć i srać po siebie. Jak najwięcej, jak najmocniej, gdzie tylko się da.  By pokazać innym, pokazać światu swoją, wyuczoną z kolorowych pisemek zachwalaną przez autorytety, światowość.

Portret użytkownika Pablo

Widać są miliony małych

Widać są miliony małych stateczków, są staki, okręty, stąd tyle martwych ryb. No ale są i samoloty, stąd tyle martwych ptaków spada na ziemię.Oj, nieukowcy, nieukowcy. Ale żenujące pierdoły 

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika polyp

Ze statkiem ? może od razu z

Ze statkiem ? może od razu z katamaranem ? jeden w prawy a drugi w lewy pływak, "naukofcy" snują takie teorie że mleko w krowie kwaśnieje jak się to czyta. Nauka polega na sprawdzaniu prawdziwości stawianych hipotez, łączeniu w całość faktów. Statki (szczególnie wojskowe łodzie podwodne są dobrym wytłumaczeniem ale niestety niesprawdzalnym) W tym rejonie była katastrofa elektrowni jądrowej , oni są ślepi czy jak ?Pozdrawiam.

Portret użytkownika Optymista

Szkoda mi tych zwierząt i

Szkoda mi tychzwierząt i większośćto jest przez zachłanność i chciwość ludzką, lepiej by byłojakby taki los spotkał HomoSapiens, wstyd mi za taką rasę !jeśli istnieje Bóg, lub inne cywilizacje poza ziemskie, to stanowczo powinien. lub powinni w to zaingerować.HomoSapiens to barbarzyńska rasa która zabija wszystko,do czego się zbliży, nie zasługujemy jako rasa żeby zaludniaćkosmos, gdyż byśmy byli zagrożeniem dla innych cywilizacjipoza ziemskich, a nawet dla samego Boga, chodz nasza technologiajest w powijakach, ale gdy wzrośniemy technologicznie przezsetki, a nawet tysiące lat, i nie zmienimy myśli o chciwościi dominacji, to taki sam los będzie czekał inne cywilizacjepoza ziemskie, jak te biedne morskie zwierzęta. 

Portret użytkownika Pablo

info do

info do Admina!!!               dlaczego codziennie karmisz nas trzema lub czterema informacjami? Tak mało jest istotnych zmian na ziemi? Chyba nie. Widać ludzie na forum lubią sobie pogadać na wiele tematów i wymienić swoje poglądy i spostrzeżenia. Większ yruch będziesz miał na stronce, jesli będzie 8 do 10 tematów.Zachęcam do zainwestowania trochę więcej czasu w różne tematy. Bardzo mi przypadł do gustu ten portal, ale niedost jakiś mam. daj nam trochę pogadać na więcej tematówDziękuję.

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Strony

Skomentuj