W Indonezji z powodów religijnych zabraniają stosowania szczepionki MMR

Kategorie: 

Źródło: freeimages

Antyszczepionkowcy na całym świecie walczą z rządami przeciw obowiązkowi szczepienia swoich dzieci. Ich indonezyjscy przedstawiciele będą mieli powód do radości, gdy problem ten niedługo zniknie z kraju. Indonezyjski przywódca Islamu ogłosił, że szczepionki przeciw odrze są od teraz religijnie zakazane.

Indonezyjska Rada Ulama  (MUI) wydała fatwę, islamski dekret, o nieczystości szczepionek przeciw odrze. Medykamenty otrzymały status "haram" z uwagi na zawartość komórek pochodzących od zakazanych w religii zwierząt, świń. Jak uważa przedstawiciel rady, kontrowersyjny Ma'ruf Amin, mimo tego faktu, na użycie szczepionek będzie przymykane oko z uwagi na brak innych, islamsko aprobowanych alternatyw.

Decyzja rady, choć nie jest wiążąca, ma bardzo duży wpływ na społeczeństwo Indonezji. Chociaż już wcześniej część miast postanowiła zrezygnować ze szczepionek z podobnych powodów, oficjalne pozwolenie od strony rady zwiększy skalę podobnych wydarzeń. MUI jest finansowaną z funduszów rządu organizacją, mającą nadzór nad całą religią w kraju, słynącą z radykalnych pomysłów, jak fatwy przeciwko "nie-islamskiemu" pluralizmowi, liberalności, czy sekularyzacji, a ich decyzje przeciw szczepieniom wciąż mogą się zmienić.

Choć ogłoszenie przygotowane przez jednego duchowego przywódcę nie odnosi się do całej religii, możliwe, że inni duchowni z reszty świata pójdą w podobną stronę. Ich decyzje mogą być znacznie mniej liberalne i zakażą oni leków bez względu na brak alternatyw. Może nas czekać wielki antyszczepionkowy dżihad. A jeśli tak, jak zareagują światowe rządy? Czy przymus szczepionek zobowiąże wszystkich, bez wyjątku? Czy może muzułmanie cieszyć się będą ulgami również w tej materii?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika Znawca tematu

Dzień dobry!

Dzień dobry!

Szanowni Państwo, Nie negujcie szczepionek. To jest zbawienie ludzkości. Brak szczepień powodował straszne choroby i dużą śmiertelność wśród dzieci i dorosłych. Ogromne epidemie i tragedie ludzkie. Przecież dzięki szczepieniom takie choroby jak ospa prawdziwa, dżuma, polio, krztusiec, czy odra zostały praktycznie wyeliminowane. Przecież to sprawiło, że przez świat nie przechodzą zarazy, które wybijają miliony ludzi prowadząc kraje do nędzy, głodu i wojen. Antyszczepionkowcy są gorsi od wyznawców płaskiej Ziemi, gdyż to, że ktoś wierzy w to że planeta jest płaska to nie ma wpływu na innych , a jeśli nie zaszczepi się swoich dzieci to stwarza się zagrożenie zarówno dla nich jak i dla osób postronnych które przykładowo przez zmniejszoną odporność również mogą ulec zakażeniu. Proszę was bardzo, nie igrajcie z zagrożeniem o którym nie macie pojęcia. Zaraza w dzisiejszych czasach będzie miałą o wiele gorsze skutki niż dawniej. Świat jest połączony większą ilością łańcuchów dostaw niż wcześniej. Cała infrastruktura Państw i gospodarki są bardziej narażone na pandemie nż to było dziesiatki lat temu. Mówią o szkodliwości szczepień. Przecież autyzm wczesnodziecięcy ujawnia sie około 2 roku życia. To nie jest przyczyna szcepionki na odrę. Na każdym opakowaniu każdego leku jest napisane, że mogą wystąpić powikłania. Każdy antybiotyk może na dobrą sprawę zabić jedną osobę na milion. Niezanczy to że pozostałe 999999 ma nie stosować antybiotyku. To chyba logiczne. Naprawdę proszę was nie siejcie paniki i używajcie mózgu. Nie dajcie sobą manipulować dyletantom i hochsztaplerom. Dzięki szczepionkom, nasza cywilizacja jest tu gdzie jest, ponieważ narody nie są wybijane przez choroby i gospodarki krajów nie są niszczone przez brak ludzi i przerwy w dostawach. 

Pozdrawiam Wszystkich racjonalnie myślących.

Portret użytkownika Kapelan

Zasada szczepien jest dobra.

Zasada szczepien jest dobra. Jednakze szczepionki sa skazone truciznami, jak np zwiazkami rteci, adjuwantami, ktore powoduja uszkodzenia mozgu i autyzm. Gardasil pwoduje bezplodnosc a nawet jest podejrzewany o powodowanie raka. Procz tego w szczepionkach jest nieczlowieczy DNA, ktorego wprowadzanie do ludzkiego organizmu moze powodowac nieznane nam jeszcze mutacje. Dobry pomysl, wykonanie zle. Nie wiemy takze  czy ze szczepionkami nie wstrzykna nam i dzieciom do organizmu nanorobotow, nanonadajnikow i patogenow epidemicznych by usmiercic czesc ludnosci. Uciekac od szczepionek. Nie ufac globalistycznym wladzom.

Portret użytkownika Ze zrozumieniem

Zakazują?. Zapewne uratują

Zakazują?. Zapewne uratują tym wiele istnień ludzkich.  Co z e znanymi przypadkami powikłań?. Tradycyjnie je ignorować?.  Informacja o tym ma być argumentem "za" szczepieniem" czy o tym "jaka religia jest zła"??. NWO i jego biologiczno-chemiczne  ramię, Big Pharma, sięga wszelkich sposobów by depopulacja szczepionkowa (powodowanie bezpłodności) szła bez problemów. Jak wywołać odruch "zapoptrzebowania"?. Wykazać że coś, gdzieś jest "zakazane" i wyjaśnić propagandowo że to "zacofana postawa".  Obniżanie poziomu inteligencji z pomocą neurotoksyn (najwrażliwsze z dzieci płacą za to  zdrowiem i życiem. Coraz więcej jest przypadków raka u najmłodszych!) to też jeden z elementów planowego procesu "tworzenia nowego człowieka". Mam tu coś ciekawego co pokazuje czym może być bibliojny "czas ucisku" a właściwie czym już jest!  Może wrzucicie to na pierwszą stronę o ile będzie wam to zezwolone?.  "Stracił pracę i grozi mu sąd!" http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/lekarz_blagal_pediatrow,p1238520373   "Dwóch pediatrów ujawnia prawdę o szczepieniach - Protest 2018"   https://youtu.be/9isEaDEGJJ8 

Portret użytkownika lol22

Jakich świń? Komórki

Jakich świń? Komórki wykorzystywane do produkcji szczepionki mmr (i nie tylko) pobrano od abortowanych płodów ludzkich jeszcze w latach 60-tych i 70-tych. Jeden abortowany z powodu zbyt dużej dzietności rodziny, drugi z powodu choroby psychicznej kobiety go noszącej.

Portret użytkownika Max 1983

Przecież największe dziś

Przecież największe dziś religie świata wywodzą się z jednego źródła ,więc nie jestem specjalnie zdziwiony że ich wyznawcy bez względu na to jak obecnie swojego Boga nazywają ,są równie ciemni pod każda szerokościa geograficzną::)

Tak z innej beczki, właśnie przeczytałem że pan Duda(celowo nie pisze prezydent)będąc w Nowej Zelandii dziękował za pomoc udzielaną po 2 wojnie światowej przez ....Irlandię ::)Jeden chce robić interesy z San Escobar, drugi myli Nową Zelandie z Irlandią....to już wolałem "bula"jako prezydenta .

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Kwazar

Czy szczepionki są ok czy nie

Czy szczepionki są ok czy nie ok to się dopiero okaże.Jak zaraza wybije populację a szczepionych nie ruszy to potem się okaże że szczepionki były ok.Jak żadnej zarazy nie będzie i nikogo nie wybije to też będzie ok bo szczepionki są do du...niczego ok ? Samo życie ok ? Logiczne ok ? Reszta w paraniu ok ? :) 

Portret użytkownika keri

"Wszystkie szczepionki są

"Wszystkie szczepionki są nieczyste", a wiele jest podawanych przeterminowanych i źle przechowywanych. Przeterminowane szczepionki były podawane w Polsce nawet w szpitalach na porodówkach.

W szczepionkach są bakterie i mają np. rok ważności. Czy ktoś wierzy, że przez rok zawartość takiej szczepionki nie zmieniła się? A po terminie ważności też nie zmieniła się? Jeśli szczepionka była poza lodówką (a były znajdowane szczepionki w magazynach na podłodze), to jak rozmnożyły się bakterie w szczepionce?

Czy ktoś, kto szczepi swoje dziecko, trzyma mięso poza lodówką i uważa, że nie zajdą w nim żadne procesy, które mu zaszkodzą?

Zasadniczym problemem w szczepionkach nie są jednak bakterie z terminem ważności 1 rok lub więcej.

Zasadniczem problemem jest cały balast trucizn niszczących m. in. układ nerwowy, pokarmowy, obronny.

Skomentuj