W Indonezji wybuchł wulkan Merapi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Indonezyjski wulkan Merapi zaczął erupcję już 2 marca 2020 r. o godz. 22:22 czasu lokalnego. Od tego czasu emituje strumień popiołu i gazów, wznoszący się na wysokość 10,7 km nad poziomem morza.

 

Silna erupcja spowodowała przepływy piroklastyczne, które odczuwalne były 2 km w dole stoków szczytu wulkanicznego na Jawie. Duża erupcja trwała około 450 sekund i była słyszalna oraz odczuwalna w odległości do 30 km. Mieszkańcy relacjonują, że huk trwał co najmniej pięć minut.

 

Ogromna chmura pyłu została wyrzucona na wysokość około 6 tys. metrów nad kraterem i pokryła pobliskie osady szarym pyłem, co doprowadziło m. in. do zamknięcia lotniska.

 

Duże wrażenie na ludziach zrobiły błyskawice wulkaniczne. Były niesamowite i przerażające. Mieszkańcom zaleca się trzymanie z dala od trzykilometrowej strefy wykluczenia wokół szczytu góry Merapi ze względu na niebezpieczeństwo wycieku lawy i przepływów piroklastycznych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj