W Indonezji wielki pyton pożarł kobietę

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na terenie indonezyjskiej prowincji Południowe Sulawesi, ogromny pyton, mierzący ponad 8 metrów długości, pożarł 54 letnią kobietę. Do tragedii doszło na wyspie Muna. Według rodziny ofiary, kobieta udała się do ogródka po warzywa i już stamtąd nie wróciła. 

 

Po poszukiwaniach zaginionej kobiety nie odnaleziono, ale zlokalizowano wielkiego 8 metrowego pytona z rozepchanym tułowiem, co sugerowało, że to tam znajduje się 54 latka. Miejscowi zabili gada i zaciągnęli go do wioski. Po rozpruciu wnętrzności wielkiego węża, odnaleziono ciało i tym samym upewniono się, że pyton rzeczywiście pożarł nieszczęsną kobietę.

Pytony to węże dusiciele. Polują owijając się wokół ofiary łamiąc im kości i powodując śmierć przez uduszenie. Potem pożerają ofiarę nawet gdy jest dużo większa niż sam wąż. 

Jest to możliwe ze względu na budowę szczęki, umożliwiającą elastyczne rozciąganie się zależnie od potrzeb. Wszędzie tam gdzie żyją pytony, od czasu do czasu dochodzi do ataków na ludzi, ale węże te przeważnie zamoast zjadać, starają się unikać spotkania z człowiekiem. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Skomentuj