W Indonezji udało się sfotografować jedno z najrzadszych zwierząt na świecie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dwa małe nosorożce jawajskie, gatunek krytycznie zagrożony, wpadły w obiektyw fotopułapki zainstalowane w parku narodowym w Indonezji. Naukowcy mają nadzieję, że rzadkie zwierzęta nadal mają szansę przetrwać.

Małe nosorożce, tj. samica o imieniu Helen i samiec o imieniu Luther, zostały zarejestrowane przez fotopułapkę w towarzystwie matki. W sumie od marca do sierpnia br. na terenie Parku Narodowego Ujung Kulon zainstalowano około stu kamer, co umożliwiło uzyskanie pierwszych zdjęć rzadkich zwierząt.

 

Park znajduje się na samym zachodzie Jawy, w prowincji Banten, ostatniej na świecie dzikiej populacji nosorożców jawajskich. W ciągu ostatnich dziesięcioleci ich populacja malała. Dziś łączna liczba tych ssaków to zaledwie 74 osobniki, w tym dwoje dzieci w kadrze.

 

Rząd Indonezji finansuje programy mające na celu zbadanie innych obszarów wysp Jawy i Sumatry, gdzie można przenieść nosorożce, ponieważ ich życie w parku narodowym jest zagrożone z powodu możliwej erupcji pobliskiego wulkanu Krakatau.

 

Dawno temu tysiące jawajskich nosorożców wędrowało po Azji Południowo - Wschodniej, ale kwitnące kłusownictwo i wkraczanie ludzi na ich tradycyjne siedliska postawiły populację tych zwierząt na skraju wyginięcia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj