W Indonezji trwa gwałtowna erupcja wulkanu Semeru

Kategorie: 

Źródło: WeatherBug

Dwa dni po potężnym trzęsieniu ziemi M6.2 w Sulawesi w Indonezji, doszło do gwałtownej erupcji wulkanu Semeru. Chmura popiołu i materiałów piroklastycznych osiągnęła wysokość 4,5 kilometrów.

 

Erupcja piroklastyczna miała miejsce 16 stycznia 2021 roku. Nie wygląda na to aby mieszkańcy okolicznych wiosek byli zagrożeni przez aktywność wulkaniczną, jednak władze spodziewają się obfitych opadów popiołu. Aktywność tego typu nie jest niczym dziwnym dla tego obszaru. Indonezja, znajduje się w "Pacyficznym Pierścieniu Ognia" przez co jest szczególnie podatna na trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów.


Źródło: BNPB

Indonezja doświadcza obecnie wielu katastrof naturalnych. Po intensywnych powodziach w południowym Kalimantanie, trzęsieniu ziemi w zachodnim Sulawesi i zapadnięciu się ziemi w Sumedang, przebudzenie się wulkanu Semeru jest kolejnym z serii niepokojących incydentów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Tej pani w czerwonym chyba

Tej pani w czerwonym chyba nikt nigdy nie powiedział : "Nie oglądaj się za siebie bo ci z przodu ktoś .... "  Z jednej strony to tragedia ale z drugiej cieszmy się , że ziemia wciąż jest aktywna geologicznie i nic nie wskazuje na to by miała podzielić los marsa , wbrew "proroctwom" filmów katastroficznych , choć i przebiegunowanie nieuchronnie się zbliża . Kiedyś nie był to wielki problem gdy ludzi było mniej i łatwo było się przenieść w inne bardziej bezpieczne miejsce , ale teraz przy prawie 8 mld. "dusz" i wielu związanych z tym problemach - jak choćby brak wody - to już przestało być "zabawne". 

Skomentuj