Kategorie:
Dwa dni po potężnym trzęsieniu ziemi M6.2 w Sulawesi w Indonezji, doszło do gwałtownej erupcji wulkanu Semeru. Chmura popiołu i materiałów piroklastycznych osiągnęła wysokość 4,5 kilometrów.
Erupcja piroklastyczna miała miejsce 16 stycznia 2021 roku. Nie wygląda na to aby mieszkańcy okolicznych wiosek byli zagrożeni przez aktywność wulkaniczną, jednak władze spodziewają się obfitych opadów popiołu. Aktywność tego typu nie jest niczym dziwnym dla tego obszaru. Indonezja, znajduje się w "Pacyficznym Pierścieniu Ognia" przez co jest szczególnie podatna na trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów.
Indonezja doświadcza obecnie wielu katastrof naturalnych. Po intensywnych powodziach w południowym Kalimantanie, trzęsieniu ziemi w zachodnim Sulawesi i zapadnięciu się ziemi w Sumedang, przebudzenie się wulkanu Semeru jest kolejnym z serii niepokojących incydentów.
Ocena:
Opublikował:
[email protected]
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl. Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych. Facebook: https://www.facebook.com/M4tis Twitter: https://twitter.com/matisalke |
Komentarze
Skomentuj