W Indonezji rozpoczęła się erupcja wulkanu Agung 

Kategorie: 

Źródło: twitter

W Indonezji trwa nowa erupcja wulkaniczna. Tym razem 28 czerwca 2018 przebudził się zlokalizowany na wyspie Bali, wulkan Agung.

 

Początkowo z krateru wydobywały się gazy wulkaniczne i popiół, a następnie w ciągu kolejnych godzin doszło do 57 wybuchów. Po zachodzie Słońca, nad kraterem był widoczny stały blask, wskazujący na przepływ świeżej lawy. 

 

Pojawiły się doniesienia, że oprócz popiołu, z krateru wystrzeliwane są również kamienie. Zdaniem wulkanologów wzrasta ryzyko dużego wybuchu tego wulkanu.  

Ewakuowano już ponad 300 osób, ale to z pewnością nie koniec, bo wiele innych społeczności przygotowuje się już do ewakuacji. Do takiej decyzji skłaniają ich groźne odgłosy pochodzące z wnętrza wulkanu.

 

Pióropusz popiołu i gazów sięga 5 kilometrów, a kierunek wiatru powoduje, że rozciąga się akurat w obrębie korytarzy powietrznych.  Poinformowano, że wszystkie loty w okolicy Bali zostały odwołane.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ,,|,

Wulkany mogłby mieć nazwy

Wulkany mogłby mieć nazwy jakichś bogów podziemia lub piekieł, ale zamiast tego wymyślają jakieś onomatopeje co wydają małe dzieci. Głupcy.

Myślę, że lepiej byłoby informowac o superwulkanach, coś, co ma realny wpływ na świat wokół zjawiska.

Skomentuj