W Indonezji odkryto zjadliwy szczep wirusa ptasiej grypy

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Jeśli coś może spowodować reperkusje globalne to z pewnością może to być wybuch epidemii jakiejś globalnej epidemii. To właśnie, dlatego należy z uwagą śledzić wszelkich doniesień o rozmaitych zjadliwych wirusach panoszących się na świecie. Każdy z nich może zmutowac i stać sie zagrożeniem dla ludzkości.

 

Nowy rodzaj niebezpiecznego wirusa ptasiej grypy spowodował już śmierć 300 000 kaczek. Władze są zaniepokojone, ponieważ wcześniej w Indonezji wirus nie został znaleziony.  Według Głównego Lekarza Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa Indonezji Syukura Ivantoro naukowcy odkryli odmianę chorobotwórczego wirusa ptasiej grypy.

 

Jak donosi  News Channel Asia ciągu ostatnich kilku tygodni, ten szczep wirusa powodował śmierć kaczek w kilku prowincjach wyspy Jawa.  Ivantoro zaznaczył, że analiza przypadków wymaga dalszych badań w celu ustalenia początku samego szczepu i rozprzestrzenienia się zarazy w wyniku mutacji genetycznej wirusa wcześniej sprowadzonego z drobiem z zagranicy.

 

Według ekspertów, wirus mógł zostać przywieziony z Tajlandii lub Wietnamu.  Ministerstwo Zdrowia zachęca lokalne władze do wprowadzenia kontroli ciężarówek i motocykli, które są wykorzystywane do transportu ptaków, co ma pomóc w ograniczeniu dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jarek

Pamiętajcie tylko, że wirus

Pamiętajcie tylko, że wirus Ptasiej Grypy ma 70% śmiertelność. Także naprawdę nie byłoby wesoło gdyby wirus ten zaczął przenosić się z człowieka na człowieka. Przy obecnej migracji ludości w wielu największych miastach na świecie w czasie zarazy doszłoby do załamania całego systemu. Ceny żywności wzrosły by drastycznie i doprowadziłoby to do upadku wielu rządów. Kto wie czy nasza cywilizacja przetrwa 2013r w obecnym krztałcie. Coś mi się nie wydaje:(

Portret użytkownika magi74

  I znowu przeludnione

  I znowu przeludnione miejsca. Czy to niedziwne?? Nie trzeba byc ani prorokiem ani zwolennikiem teorii spiskowych zeby to zauwazyc. Gdzie najczesciej pojawiaja sie epidemie? No gdzie? Jest latwo zwalic na brud bo nikt nawet cienia watpliwosci miec nie bedzie. Krotki cytat:
 " Przeludnienie. Indonezja ze swoją kilkusetmilionową populacją musi gdzieś poupychać tą siłę roboczą. Rząd kraju wpadł na pomysł przemieszczenia masy ludzi z przepełnionej Jawy na mniej zaludnione wyspy. Olbrzymia różnorodność etniczna (600 języków i dialektów) doprowadziła do konfliktów pomiędzy poszczególnymi grupami. Mieszkańcy wysp tracą pomału status większości na własnym podwórku i są zalewani przez wyznawców Mahometa... "

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj